Марица разби с 4:1 Монтана в първа домакинска среща през

...

Марица вкара четворка на Монтана, поведе във Втора лига

" Марица " разруши с 4:1 " Монтана " в първа домакинска среща през този сезон във Втора лига. Срещата от втори кръг се игра пред към 600 фенове, при 40-градусова горещина на стадион " Локомотив " в парк " Лаута ". Мариян Тонев наниза три попадения в този дуел, а Димитър Аврамов също означи за резултатната победа. Гостите стигнаха до гола минута преди края посредством Димитър Буров.

При битка за топката Величко Величков несъзнателно ритна в лицето Владислав Цеков от гостите и състезателят бе сменен, а малко по-късно бе откаран в болница. Защитникът на " Марица " получи жълт картон в тази обстановка.

В 20-та минута Мариян Тонев се възползва от нелепа неточност на вратаря на " Монтана " Марио Кирев и вкара за 1:0.

В 59-та минута Мариян Тонев овладя и напредна по левия фланг, надигра триково двама бранители на гостите и с диагонален, параболичен удар прати топката под гредата, реализирайки извънредно хубав гол за 2:0.

В 65-та минута Димитър Аврамов бе изведен по десния фланг, напредна и с прекрасен удар направи резултата типичен.

Пет минути по-късно Мариян Тонев оформи своя хеттрик, откакто бе изведен добре и приключи още по-добре - 4:0. Той даже можеще да означи пети гол във вратата на гостите, само че прехвърлящият му удар бе уловен от вратаря Кирев.

16-годишния Христиан Димитров (син та някогашния нападател на Ботев Борислав Димитров) записа дебютни минути в професионалния футбол с екипа на " Марица ". Секунди преди да изтече постоянното време гостите от Монтана въпреки всичко стигнаха до почетно попадение - Димитър Буров с глава осъществя за 4:1.

След изиграването на част от срещите от втори кръг " Марица " излезе отпред във краткотрайното класиране с цялостен актив от 6 точки и голова разлика 6:1. На 3-ти август (вторник) маричани гостуват на " Нефтохимик " в Бургас, а на 8-и " жълто-сините " са домакини на " Струмска популярност ". Двубоят ще се играе на стадион " Марица ".

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Ангел Грънчов, Димитър Аврамов, Симеон Вешев, Мартин Газиев (Христиан Димитров), Сами Мехмедов, Веселин Марчев (Даниел Спасов), Станислав Маламов (Александър Праматаров), Валери Домовчийски - капитан (Айкут Янъков), Мариян Тонев (Теодор Фърков). РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Георги Иванов. Треньор Николай Димитров

МОНТАНА : Марио Кирев, Александър Башлиев, Иван Михов - капитан, Димитър Буров, Стефан Цонков, Йордан Йорданов, Стефан Каменов, Бушентуф Фудил (Николай Николов), Владислав Цеков (Румен Георгиев (Аспарух Смилков)), Стефан Христов, Крис Гади (Атанас Карачоров). РЕЗЕРВИ: Мартин Петков, Георги Манолиу, Стоян Предев. Треньор: Светлан Кондев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Величко Величков, Симеон Вешев, Веселин Марчев (Марица); Иван Михов, Стефан Цонков, Александър Башлиев (Монтана)

Съдийски състав: Горско стопанство: Валентин Станчев, АС1: Васил Шавов, АС2: Ивелин Рашев; 4-ТИ: Рюстем Карагарен, СН: Милко Николов