Марек Юнион - Ивкони (Дупница) поднесе сензацията във втория кръг

...

Марек шокира шампионите

Марек Юнион - Ивкони (Дупница) сервира сензацията във втория кръг от 1/4-финалите в Суперлигата, откакто се наложи с 3:0 (25:21, 25:22, 25:20) над Нефтохимик 2010 (Бургас) в Спортна зала в Дупница. Така двата тима си размениха по една домакинска победа, а третият решителен мач на 19 март (понеделник) ще реши полуфиналиста в серията.

Срещата стартира оспорвано, само че домакините съумяха да пернат в резултата, резервираха минимална преднина до края на гейма и поведоха. Втората част още веднъж беше извънредно завладяваща, където двата тима още веднъж се гонеха в резултата, само че волейболистите на Марек бяха безапелационни в края. В последния гейм момчетата на Иван Тасев започнаха решително и поведоха с 21-15 против първенците. В края гостите от Бургас съумяха да стопят разликата до 20-23, само че нищо повече от това.