Манчестър Сити записа победа в първия кръг от 2020 година

...

Два гола на Жезус подпечатаха първата победа на Сити за годината

Манчестър Сити записа победа в първия кръг от 2020 година във Висшата лига.

" Гражданите " се постановиха над гостите си от Евертън с 2:1.

Точен за спечелилите на два пъти в мача беше Габриел Жезус, който даже можеше да оформи и хеттрика си, в случай че през второто полувреме негов изстрел не бе рикоширал в гредата.
 Снимка 459682
Източник:

Ричарлисон се разписа за следващ път в интерес на " карамелите " през сезона.

Мениджърът на Сити Хосеп Гуардиола изрази преди началото през днешния ден мнение, че " жителите " са тимът на миналото десетилетие във Висшата лига.
 Гуардиола: Анчелоти постоянно изважда максимума от футболистите си

" Няма значение с тима, с който разполага "

Те изиграха 382 мача във Висшата лига, от които завоюваха 821 точки - със 74 повече от втория Манчестър Юнайтед. Сити означи 847 гола за същия интервал и мачове, което е със 132 повече от Челси и Ливърпул.
 Снимка 459681
Източник:

" Небесносините " завоюваха 10 домашни трофея, в това число четири шампионски трофеи.
 Гуардиола: ВАР е една голяма неразбория

" Трябва да има по-ясен метод за взимане на решения "

Резултатът през днешния ден бе открит от Жезус, само че едвам 6 минути след началото на второто полувреме. Той бе прецизен с хубав изстрел от далечна отдалеченост.
 Снимка 459683
Източник:

Преди това, през първото полувреме попадения не паднаха, макар че Марез и Жезус бяха покрай гола.

Само 7 минути пък откакто вкара за първи път в срещата, Жезус още веднъж прати топката в мрежата за 2:0.
 Снимка 459684
Източник:

И когато по всичко изглеждаше, че успеха е сигурна за " жителите ", Кийн навлезе в полето на Браво след неточност на вратаря, подаде към Уолкът, който стреля, кълбото се отби и попадна у Ричарлисон, който от придвижване го вкара във вратата на домакините за 2:1.

Жезус стреля и в гредата, като пропусна да направи хеттрика си довечера факт.

Нова смяна в резултата обаче не беше записана.

В различен мач от кръга Норич и Кристъл Палас не се победиха, завършвайки наедно 1:1. Кантуел вкара за домакините, а Уикам бе прецизен за гостуващия тим.
 Снимка 459685
Източник:

Също в мач от този кръг Уест Хем означи уместно треньорската си смяна, спечелвайки безапелационно семейството си на Борнемут с безапелационното 4:0.