Манчестър Сити спечели с минималното 1:0 гостуването си на Шефилд

...

Манчестър Сити измъкна гостуването си на Шефилд Юнайтед

Манчестър Сити завоюва с минималното 1:0 гостуването си на Шефилд Юнайтед. Голът вкара бранителят Кайл Уолкър през първото полувреме. Резултатът не дава отговор на случилото се на " Брамал Лейн ". Домакините съумяха да насочат единствено един прецизен удар в целия дуел.

" Гражданите " имаха териториално преимущество през целия дуел. Момчетата на Гуардиола търсеха пролуки през сгъстената отбрана на домакините и постоянно успяваха да намерят такива. Атаките чест стигаха до аутлинията, тъй като " остриетата " се бяха прибрали доста надълбоко.

След серия от пропуски гол падна 2 28-ата минута. Реализаторът е малко непредвиден - Кайл Уолкър, който в този дуел игра като централен бранител. Английският национал стреля точно по земя отвън наказателното поле. Топката влезе в десния ъгъл на разтегналия се Арън Рамсдейл за 0:1.
 Снимка 503269
Източник:

Домакините пробваха някакви офанзиви. Но най-вече доближиха до някой корнер, след който да провокират меле.

През второто полувреме всичко продължи по същия метод. Сити владееше топката и правеше пропуски. Домакините опитваха епизодично по някоя контра. Вратарят на домакините Рамсдейл направи няколко блестящи спасявания, с което успяваше да задържи разликата до един гол.

В края " жителите " затвориха мача с безпределно притежаване на топката.

С този триумф Манчестър Сити се изкачи на 7-о място и има 11 точки, с колкото е и Тотнъм. И двата отбора имат изиграни по 6 мача, тъй като дуелът на Сити против Астън Вила в първия кръг беше отсрочен. Другата седмица Сити приема първенеца Ливърпул.

Шефилд Юнайтед остана с една точка от седем мача. Отборът не съумява да повтори предишния сезон и дружно с Уест Бромич, Бърнли и Фулъм ще води епична борба за оцеляване.
 Манчестър Сити победи Олимпик (Марсилия) с 3:0 в Шампионската лига