Манчестър Сити победи с 2:0 Нотингам Форест в мач от

...

Манчестър Сити се справи с борбен Нотингам и отново диша във врата на Арсенал

Манчестър Сити победи с 2:0 Нотингам Форест в мач от 35-ия кръг на Висшата лига. Йошко Гвардиол даде преднина на " жителите " с гол в 32-ата минута, а крайният резултат бе завършен от Ерлинг Халанд в 71-ата минута.

Така отборът на Пеп Гуардиола се приближи единствено на точка от водача Арсенал, а и има мач пасив. Нотингам Форест изигра мощен мач и имаше доста благоприятни условия, само че не съумя да ги осъществя - по този начин остана с празни ръце като хазаин. Отборът е 17-и в класирането с 26 точки и е единствено на една пред първия под чертата - Лутън.

Само след към 20 секунди игра домакините сътвориха първото голово състояние пред вратата на Едерсон. Айна се включи чудесно левия фланг, след което с центриране откри Неко Уилямс. Той обаче не съумя да нацели добре топката, а и бе блокиран от бранител на " жителите ".

В 8-ата минута Родри лиши топката, а след това тя стигна до Кевин де Бройне в наказателното поле на Нотингам. Белгиецът приключи самичък, а след рикошет ударът му се трансформира в подъл. Все отново Матц Селс съумя да се намеси и да избави.

Три минути по-късно Гибс-Уайт получи опция да стреля от директен свободен удар. Изпълнението му обаче прелетя над напречната греда на противниковата врата.

Жереми Доку пък си опита шанса с шут от отдалеченост в 14-ата минута. Топката мина настрана от задачата. Минута по-късно домакините се впуснаха в контраофанзива. Неко Уилямс нахлу в пеналтерията и стреля с десния крайник, само че Едерсон мазета.

В 22-ата минута основна интервенция направи Нейтън Аке, който съумя да избие топката пред Хъдсън-Одой. Играчът на Нотингам почти се изммъкна сам против Едерсон, откакто в началото надбяга нидерландския защитник на Сити.

Десет минути по-късно " жителите " излязоха напред в резултата. Йошко Гвардиол стигна до центриране от ъглов удар и заби топката с глава в мрежата на Нотингам.

В 38-ата минута Крис Ууд пропусна може би най-хубавата опция пред състава на Нуно Еспирито Санто. Айна откри Монтиел, а той смъкна топката към нападателя, който бе оставен самичък, само че от близко не съумя да изстреля кълбото във вратата на Едерсон.

В добавеното време домакините пропуснаха още един отличен късмет. След ъглов удар Едерсон не се намеси добре, топката падна в Мурило, който я насочи към вратата, само че тя се удари в горната греда.

Нотингам стартира добре и втората част. Антъни Еланга се измъкна от Кайл Уокър и намери Крис Ууд, който стреля, само че голмайсторът Гвардиол бе последна бариера и съумя да блокира шута.

В 63-ата минута Хулиан Алварес напредна с топка в крайници и приключи, само че над вратата на Селс. Три минути по-късно Еланга получи отдясно и пусна изострен пас към Ууд, който обаче се размина с топката във вратарското наказателно.

Кевин де Бройне насочи страховит изстрел към вратата на домакините в 68-ата минута. Матц Селс блесна с чудесна интервенция, с цел да избие удара на белгийския плеймейкър.

В 71-ата минута влезлият от пейката Ерлинг Халанд удвои задатъка на " жителите ". Норвежкият голмайстор получи край наказателното, след което надигра Мурило и прати топката около стража на Форест.

Три минути преди края на постоянното време Хъдсън-Одой опита да изненада Ортега с изстрел от отдалеченост. Стражът на Сити, който размени Едерсон, се оправи с удара.