Манчестър Сити победи с 1:0 Челси във визитата си в

...

Манчестър Сити се справи с беззъбия Челси

Манчестър Сити победи с 1:0 Челси във визитата си в Лондон и редуцира разликата до върха. е първи с 44 точки, първенецът на Англия е с 39. Нюкасъл и Манчестър Юнайтед имат по 35 точки.

, като в него удари и греда посредством Чуквуемека. И то макар че Стърлинг и Пулишич бяха заменени с контузии още до 15-ата минута. Тимът на Хосеп Гуардиола пък насочи първия си удар в 34-ата минута.

След почивката обаче Манчестър Сити заигра доста по-добре. Смените на Гуардиола също имаха значение. Именно две запаси – Грийлиш и Марез комбинираха за гола в 63-ата минута. Те се бяха появили на терена три минути и половина по-рано. Попадението на Марез е второ за него през сезона във Висшата лига. Гостите също удариха греда в края.

Загубата на Челси оставя отбора на десето място в класирането с 25 точки.
Източник: flashnews.bg