Манчестър Сити победи Лутън с 2:1 като гост след пълен

...

Манчестър Сити обърна Лутън и сложи край на серията без победа

Манчестър Сити победи Лутън с 2:1 като посетител след цялостен поврат и постави завършек на черната серия от 3 мача без триумф във Висшата лига.

Лутън изненадващо поведе в добавеното време на първта част. " Шапкарите " развиха страхотна офанзива и Илайджа Адебайо откри резултата с глава.

Второто полувреме обаче беше друго. Гостите се хвърлиха в търсене на цялостен поврат и го реализираха.

Бернардо Силва изравни в 62-та минута след страховит гол, а три минути по-късно Грийлиш вкара и второ попадение.

В класирането Манчестър Сити е 4-ти с 33 точки, а Лутън заема 18-позиция с 9 пункта.

Още в първата минута Бернардо Силва пусна пас в кулоар за Фил Фодън, който стреля. Неговият шут обаче бе отразен от Камински.

След към 20 минути игра Сити направи нов опит да открие резултата. " Гражданите " подвигнаха темпото и обкръжиха наказателното поле на Лутън. Простраства липсваха и това принуди Родри да опита удар от отдалеченост. Испанецът насочи мощен шут, само че и това осъществяване бе избавено от Камински с брилянтен плонж.

Седем минути по-късно още веднъж стражът на домакините разочарова Фодън. Техничният футболист на " небесносините " опита изстрел по земя, само че Камински отново избави.

В добавеното време на първата част Лутън изненада Манчестър Сити и откри резултата. Рос Баркли сподели страхотна техника в средата на терена и пусна пас към левия фланг. Там Даути получи топката и я продължи към Андрос Таунзенд. Бившият футболист на Евертън и Кристъл Палас центрира с левия крайник и откри Илайджа Адебайо, който с глава прати топката в мрежата - 1:0.

От самото начало на второто полувреме Гуардиола сподели, че неговите футболисти желаят успеха. Гостите започнаха с непрекъсната преса и офанзиви, само че пропуски на Силва, Алварес и Грийлиш не разрешиха да се стигне до равнене на разултата.

След час игра Рубен Диаш нацели напречната греда. След статично състояние Нейтън Аке върна топката към португалеца, само че той пропусна от добра позиция.

Силният напън даде резултат в 62-та минута, когато Сити изравни. Родри проби към наказателното поле на Лутън. Той бе спрян, само че топката стигна до Бернардо Силва, който с едно допиране вкара страховит гол за 1:1.

Само 3 минути по-късно се стигна и до цялостен поврат. Хулиан Алварес лиши топката и незабавно получи топката назад. Аржентинецът напреда и подаде паралелен пас към Джак Грийлиш, който от чиста позиция не сгреши и изведе своя отбор напред в резултата.

До края Лутън опита да натисне, само че не съумя да доближи до ново попадение.

FT Лутън - Манчестър Сити 1:2

1:0 Илайджа Адебайо 45'+2'

1:1 Бернардо Силва 62'

1:2 Джак Грийлиш 65'

Съставите на двата тима:

Лутън: Камински, Адебайо, Баркли, Бел, Браун, Дажйлс, Локиър, Менги, Накамба, Таунзенд

Манчестър Сити: Едерсон, Аке, Гвадриол, Уолкър, Диаш, Родри, Силва, Ковачич, Фодън, Грийлиш, Алварес