Манчестър Сити победи Челси с 1:0 в дербито на 22-ия

...

Манчестър Сити победи Челси в шампионското дерби на Висшата лига

Манчестър Сити победи Челси с 1:0 в дербито на 22-ия кръг на Висшата лига. " Гражданите " откриха резултата 20 минути преди края на дуела след превъзходно осъществяване на Кевин Де Бройне. Възпитаниците на Пеп Гуардиола надиграха изрично противника си и справедливо завоюваха трите точки.

По този метод Манчестър Сити усили преднината си на върха 13 точки пред днешния си конкурент Челси.
Снимка: БГНЕС  Манчестър Сити победи Челси в шампионското дерби на Висшата лига
Двата отбора започнаха във високо движение и в 4-ата минута " жителите " можеха изненадващо да поведат, откакто Кепа Арисабалага излезе да пресече топката, само че я почисти в тялото на Сесар Аспиликуета. За шанс на вратаря кълбото излезе в ъглов удар.

В 10-ата минута Ромелу Лукаку направи превъзходен пробив през центъра, само че откакто навлезе в наказателното поле избра да подаде към Хаким Зиеш, който бе в засада, вместо към нахлуващия Маркос Алонсо.
Четири минути по-късно пристигна и първия прецизен изстрел, откакто Джон Стоунс стреля с глава, само че право в ръцете на Кепа Арисабалага. В първите минути на дуела домакините бяха по-активният отбор и пресираха високо, до момента в който гостите разчитаха на организирането на контраатаки.

Двубоят продължи да бъде във високо движение, само че единственото, което липсваше бяха чистите голови положения.
В 39-ата минута пристигна и първото по-сериозно състояние, откакто Матео Ковачич сбърка в средата. Кевин Де Бройне се възползва от това и изведе Джак Грийлиш в наказателното поле, само че британският национал не съумя да преодолее излезлия да го пресече Кепа Арсибалага.

Три минути преди края на първото полувреме Кевин Де Бройне получи в наказателното поле и нанесе изстрел в близкия ъгъл, само че над вратата.

Още в първата минута на втората част Манчестър Сити стигна до добра опция и изиска дузпа за нарушаване против Рахийм Стърлинг, само че основният арбитър Крейг Поулсън не уточни бялата точка.
В ответната офанзива Чесли можеше да открие реузлтата, откакто Ромелу Лукаку се озова на добра стрелкова позиция, само че Едерсон излезе в точния момент и ослепително избави.

В 63-ата минута Кепа Арисабалага се намеси уверено след рисков изстрел от директен свободен удар на Кевин Де Бройне. Пет минути по-късно Рахийм Стърлинг получи топката в наказателното поле, след което стреля в далечния ъгъл, само че топката мина около вратата.
В 70-ата минута " жителите " откриха резултата. Кевин Де Бройне отстрани елегантно Нголо Канте и Матео Ковачич, след което от границата на наказателното поле стреля превъзходно в долния ляв ъгъл, пращайки топката в мрежата.

Малко преди края на дуела домакините имаха още една опция, само че изстрелът на Фил Фодън мина над вратата.
Източник: fakti.bg