Манчестър Сити е на финал в Шампионската лига, след като

...

Манчестър Сити разби Реал Мадрид и е на финал

Манчестър Сити е на край в Шампионската лига, откакто победи с 4:0 Реал Мадрид. Бернандо Силва на два пъти, Мануел Аканджи и Хулиан Алварес осъществиха попаденията за Сити.
Прочетете още
В самото начало на дуела Холанд игра с глава, само че ударът му беше избавен от Куртоа.

В 21-та минута при идентична обстановка Холанд още веднъж игра с глава, само че Куртоа направи неповторимо избавяне с една ръка и мазета в корнер.

В 23-та минута Сити съумя да открие резултата, Бернардо Слива получи топката в пеналта от Де Бройне и португалецът не сгреши - 1:0.

Сити вкара втори гол в 37-та минута, когато още веднъж Бернардо Силва осъществя. Португалецът се разписа с удар с глава и удвои преднината на домакините.

В 65-та минута изстрел на Тони Кроос срещна напречната греда.

В 72-та минута Холанд стреля, а Куртоа мазета крайник, а топката се удари в напречната греда и излезе в корнер.

В 76-та минута след центриране от корнер Де бройне центрира, а Аканджи засече с глава и осъществя за 3:0.

В първата минута от добавеното време Фоудън откри отлично Хулиан Алварес, който не остави шансове на Куртоа - 4:0.

Така Сити се класира за повторно във край в Шампионската лига

Финалът е на 10 юни в Истанбул, а в него Манчестър Сити ще се изправи против Интер.
Източник: trafficnews.bg