Малко очаквана грешна стъпка направи лидерът в Трета Югозападна футболна

...

Спортист спря серията на Хебър с 0:0

Малко предстояща неверна стъпка направи водачът в Трета Югозападна футболна лига Хебър при визитата си на предпоследния Спортист(Своге) в мач от 15-тия кръг на шампионата.

С доста битка и себераздаване домакините стигнаха до боево 0:0, с което беше прекратена победната серия на „ зелените ” в последните 5 срещи.

Мачът в града на шоколада започва с напън на гостите, които започнаха нападателно.

В 20-та минута Георги Недялков излезе на чиста позиция самичък против вратаря на Спортист, само че пропусна да вкара.

До почивката и домакините се регистрираха с едно състояние след центриране и удар с глава на техен футболист.

Втората част още веднъж стартира още веднъж с преса на гостите.

Момчетата на новия треньор на свогенци Иван Атанасов(той смени уволнения Ангел Славков)се прибраха и се ориентираха към редки контри.

Хебърци преобладаваха тотално при ъгловите и свободни удари, само че чисти положения за гол съвсем не произлизаха от тях.

В 68-та минута удар на Николай Стоилков с глава бе избавен от вратаря на домакините.

В 75-та след центриране отляво топката мина през куп от играчи и падна в краката на Цветелин Тонев, само че той се засуети и отбраната на Спортист се оправи.

Последната опция за смяна на нулевото тъждество се случи в 91-та минута.

Тогава Анди Краев пое топката на дъгата на пеналта и финтира посрещналия го противник. След това мигновено стреля към вратата, само че за негово злощастие топката се удари в страничния стълб, от там в гърба на вратаря и излезе в ъглов удар, от който не последва нищо.

Така Хебър загуби 2 точки в борбата за първото място, а борещият се за оцеляване Спортист оказа помощ косвено на Оборище, който възкреси очакванията си да измести Хебър от лидерската позиция до края на есенния полусезон.
Източник: marica.bg