Мъжкият национален отбор на България отстъпи на Русия с 0:3

...

Лъвовете отстъпиха пред Русия, Соколов се разигра

Мъжкият народен тим на България отстъпи на Русия с 0:3 (20:25, 20:25, 21:25) във втория си мач от група 16, на шампионата в Куияба (Бразилия), от четвъртия уикенд във Волейболната лига на нациите.

Победата бе девета за „ Сборная “, която заема трето място във краткотрайното общо класиране на Лигата с 2 загуби и 26 точки. Въпреки провалянето волейболистите ни резервират 12-о място в подреждането с 3 победи и 8 точки.

Селекционерът Силвано Пранди стартира със следния стартов състав: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Розалин Пенчев, Мартин Атанасов, Красимир Георгиев, Светослав Гоцев - Владислав Иванов-либеро.

В първите две елементи руснаците диктуваха играта напълно. “Лъвовете “ се опитваха да бъдат равностойни, само че имаха непълен триумф и противникът наложи волята си след двадесета точка.

В третата част националите ни демонстрираха повече благоприятни условия и поведоха с 10:6, само че не съумяха да запазят задатъка си. Руснаците последователно стопиха пасива и изравниха играта при 15:15. След отлични изяви на Виктор Полетаев руснаците дръпнаха в резултата, резервираха разликата и затвориха мача в три гейма.

Най-резултатен за българския отбор бе Цветан Соколов с 15 точки (1 блок, 1 ас и 52% успеваемост в атака). Мартин Атанасов и Светослав Гоцев приключиха със 7 точки.

Реализатор за успеха на Русия стана Виктор Полетаев с 20 точки (2 блока, 4 аса и 64% успеваемост в атака) за успеха.

В последната си среща на шампионата в Бразилия, „ лъвовете “ излизат против Германия. Мачът е на 24 юни от 00:00 ч.
Източник: offnews.bg