Лудогорец започна участието си в квалификациите на Шампионската лига с

...

"Лудогорец" прекърши "Шахтьор" Солигорск в края

" Лудогорец " стартира присъединяване си в квалификациите на Шампионската лига с сложен триумф! " Орлите " победиха с 1:0 " Шахтьор " Солигорск като хазаин в първия мач сред двата отбора. Реваншът е след седмица - на безпристрастен терен в Чукарички (Сърбия).

Тази вечер отборът на Валдас Дамбраускас действаше прекомерно внимателно доникъде на втората част, само че след това реализира напън и проби сгъстената отбрана на беларуския тим във втората минута от добавеното време посредством Каули.

" Лудогорец " имаше положителни благоприятни условия и преди този момент - Кирил Десподов удари греда преди почивката, а през второто полувреме влезлият като запаса Пиерос Сотириу пропусна.

Така " Лудогорец " завоюва юбилейния си мач №100 в евротурнирите. В тези дуели разградчани имат 34 победи, при 28 равенства и 38 провали, с голова разлика 144:130.

Преди мача българският първенец изпрати три свои митове - Козмин Моци, Владислав Стоянов и Светослав Дяков. Първите двама прекратиха кариерите си, до момента в който Дяков се завръща в " Пирин " Благоевград.

" Лудогорец ": 71. Кахлина, 22. Икоко, 24. Вердон, 30. Пластун, 3. Недялков, 25. Баджи, 8. Гонсалвеш, 95. Каули, 37. Текпетей, 11. Десподов, 28. Кешеру

" Шахтьор " Солигорск: 30. Гутор, 5. Антич, 20. Сачивко, 21. Филипенко, 99. Шаученка, 10. Ахмеди, 18. Корзун, 77. Кендиш, 19. Подстрелов, 12. Иванович, 88. Дарбо
Източник: btvnovinite.bg