Лудогорец постигна трудна победа над ЦСКА-София с 2:1 в сблъсъка

...

Лудогорец взе трудна победа над ЦСКА-София – ВИДЕО

Лудогорец реализира сложна победа над ЦСКА-София с 2:1 в конфликта на върха в 13-я кръг на елита. Зелените вкараха два гола с двата си точни удара. Червените пък, за разлика от дербито с Левски, играха с доста предпочитание, дух и въодушевление. Тимът на Саша Илич беше изпратен с овации макар провалянето, което споделя задоволително.

Матиас Тисера откри в деветата минута. В 56-ата алените изравниха с попадение на Амос Юга. Победният гол за Лудогорец осъществя Якуб Пьотровски в 79-ата минута.

Сериозен принос за триумфа имаше и вратарят на първенците Серджио Падт. Той избави всичко, което можеше..

Победата на Лудогорец остави на върха в класирането. Тимът на Любо Пенев има 27 точки, една повече от първенците. Зелените обаче са и с два мача по-малко от ЦСКА 1948. ЦСКА-София е трети с 25 точки и също два мача по-малко.

Източник: flashnews.bg