Лудогорец победи с 3:2 Локомотив Пловдив в последна среща от

...

Орлите клъвнаха смърфовете 3:2 на Лаута

Лудогорец победи с 3:2 Локомотив Пловдив в последна среща от 17-и кръг на родния хайлайф, откакто смърфовете откриха резултата, само че след това позволиха цели три топки в мрежата си, с цел да върнат една от тях преди края.

С успеха разградчани се доближават на три точки от водача ЦСКА, събирайки 38. „ Орлите “ са и с два мача пасив.

Локо остава на 4-о място с 30 пункта.

Паскалев откри рано-рано за смърфовете, само че два бързи гола на Тисера и един на Каули обърнаха резултата още до почивката.

Десетката на пловдивчани Джовани върна един гол в средата на втората част, само че до напън за вероятно равнене по този начин и не се стигна.

През по-голямата част от мача домакините се пробваха да се надиграват с „ орлите “, само че отворената и на моменти наивна игра им донесе много главоболия.

Локомотив пресираше високо, като Лудогорец постоянно се освобождаваше с лекост от пресата на съперника.

Това разреши на играчите на Шимунджа да изкачат зад тила на отбраната, сами против вратаря, и напълно умерено можеше да отбележат още попадения.
Източник: plovdiv-online.com