Лудогорец направи ключова крачка към финал за Купата на България.

...

Лудогорец обърна Черно море и докосва финала за Купата

Лудогорец направи основна крачка към край за Купата на България. Шампионите завоюваха с 2:1 против Черно море като посетители след поврат в първия полуфинален дуел. Така " орлите " си осигуриха задатък преди реванша в Разград на 11 май.

В разногласието за трофея спечелилият от двойката ще се изправи против ЦСКА 1948 или Локомотив (София).

На ст. Тича във Варна, двата тима изиграха забавно първо полувреме, в което паднаха и трите попадения. Алекс Фернандес изведе " моряците " напред в 13`, само че Нонато изравни единствено 4 минути по-късно. Обрата за Лудогорец оформи Игор Пластун, който бе прецизен в 34`.

Домакините имаха искания за дузпа в 51` за фал на Пластун против Васил Панайотов, само че реферът Волен Чинков реши, че няма съображение да отсъди такава.

Черно море приключи срещата с човек по-малко поради пряк червен картон на Стефан Велев след интервенция на системата за видеоповторения (VAR).
Източник: glasnews.bg