Лудогорец излиза срещу косовския Балкани в мач-реванш от първия квалификационен

...

НА ЖИВО: Лудогорец vs Балкани 4:0, орлите прегазват съперника

Лудогорец излиза против косовския Балкани в мач-реванш от първия квалификационен кръг на Шампионската лига и играят при резултат 4:0 . Бърнард Текпетей откри резултата в Разград в четвъртата минута. Отново ганаецът бе прецизен за повторно в срещата, като изравни общия резултат в елиминацията в 45-ата минута. В 49-ата се разписа и Матиас Тисера. Тимът от Разград загуби първата среща с 0:2 преди седмица в Прищина и в този момент ще би трябвало да покаже целия си капацитет, с цел да продълги напред в шампионата.

Двубоят на " Хювефарма Арена " е излъчен директно по DIEMA SPORT, а в Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от него.

Преди началото на срещата пък техническият шеф на разградчани - Козмин Моци, анонсира пред феновете на стадиона най-новото попълнение в тима Квадво Дуа. Швейцарският нападател дебаркира в Лудогорец след трансфер от немския Нюрнберг.

В формалната ложа на трибуните да гледа мача беше единият от притежателите на клуба - Георги Домусчиев. Срещата започва фантастично за родния първенец, който вкара дебютния гол в срещата след единствено четири минути игра. Тогава топката беше пратена в наказателното поле към Бърнард Текпетей, а ганаецът беше задоволително предвидлив да я прати в косовската врата с глава.

Лудогорец продължи с бурния си напън в срещата след вихрения старт, до момента в който противникът от Прищина се беше прибрал доста надълбоко, с цел да се отбранява. В 14-ата минута аржентинският нападател - Тисера, беше изведен " очи в очи " с Количи. №10 на " орлите " насочи удар, само че стражът на гостите с крайник блокира топката и не разреши да влезе за повторно във вратата му. Минута по-късно се видя и първият удар в мача за Балкани, откакто Клод Гонсалвеш сгреши при изнасянето на топката и тя отиде у Грипши. Офанзивният халф на гостите шутира с десния крайник, само че това не затрудни Падт.

След 20 минути игра Игор Пластун опита да откри Якуб Пьотровски с пас по земя, само че топката бе открадната от Кендрим Зуба. Халфът на Балкани шутира, но много неопределено - навън. В 22-ата минута италианският рефер даде пауза за вода на футболистиете на двата тима, като към 21:20 часа температурата в Разград беше 34 градуса.

След 25 минути пък Бърнард Текпетей нахлу в наказателното поле на противника отляво и шутира с левия крайник, само че Количи с тяло блокира топката и тя отиде към Гонсалвеш, само че шутът на португалеца не беше с нужното качество. Девет преди края на първото полувреме центриране от фал на Десподов беше изчистено от защитник на Балкани, след което последва мощен удар на Клод Гонсалвеш, само че Количи направи ужасно избавяне.

В добавеното време на първата част Лудогорец изравни общия резултат и целият напън през първото полувреме даде резултат. Аслак Фон Фитри получи вдясно и нидерландският защитник прати топката в наказателното поле на Балкани за Пьотровски. Полякът опита удар с глава, само че се размина и кълбото отиде при Текпетей. Той си я спря, след което настройки на левия крайник, като с мощен удар сред краката на вратаря на Балкани направи 2:0.

В 47-ата минута Лудогорец беше извънредно покрай това да вкара трети гол в срещата. Матиас Тисера пое пред наказателното на Балкани, само че бе блокиран и топката отиде към Доминик Янков. Младият българин финтира вратаря на противника и чукна към вратата с десния крайник, само че с пожертвователна интервенция защитник на Балкани почисти топката. Третият гол за разградчани в срещата въпреки всичко пристигна в 49-ата минута. Тогава защитата на косовския първенец работи много едва, откакто " орлите " пресираха " високо ", а Тисера получи елементарно топката в наказателното им поле при неприятен пас на Яшаница към вратаря. Аржентинецът технично трансферира Количи, след което със завъртане вкара за трети път - 3:0.

След малко повече от час игра капитанът Десподов стреля мощно от отдалечен фал, само че и много неопределено. В 69-ата Петев направи двойна смяна, като извади от игра Доминик Янков и Бърнард Текпетей, а техните места заеха Педро Нареси и Кайо Видал.

Четвърт час преди края Фон Витри отдясно центрира чудесно към Тисера, а топката трансферира вратаря на Балкани. Аржентинецът нанесе удар с глава, само че защитник на косовския първенец спря кълбото да влезе за четвърти път във вратата му и топката отиде в корнер. След него се откри късмет и пред Франко Русо, само че опитът на испанския защитник беше отразен от Количи.

В 78-ата минута влезлите като запаси Кайо Видал и Спас Делев комбинираха чудесно на скорост, а първият с акуратен удар прати топката край вратаря на Балкани за 4:0.

LIVE / ЛУДОГОРЕЦ - БАЛКАНИ 4:0 (0:2 oт първия мач)

1:0 Текпетей (4)

2:0 Текпетей (45)

3:0 Тисера (49)

4:0 Кайо Видал (78)

Рефер: Лука Пайерето (Италия)

Стадион: " Хювефарма Арена " (Разград)

Съставите на двата тима:

Лудогорец:  1. Серджио Падт – 16. Аслак Фон Витри, 32. Игор Пластун, 22. Франко Русо, 44. Марсел Хайстер – 64. Доминик Янков, 6. Якуб Пьотровски, 8. Клод Гонсалвеш – 37. Бърнард Текпетей, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов (к)

Резерви:  12. Симон Слуга, 68. Умут Хабил, 2. Пипа, 5. Георги Терзиев, 18. Рай Насименто, 20. Густаво Нонато, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 77. Кайо Видал, 82. Иван Йорданов, 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев

Старши треньор: Ивайло Петев

Балкани:  1. Ехеа Количи – 2. Арменд Таки, 5. Лумбард Делова, 32. Байрам Яшаница, 19. Лоренц Траши – 6. Линдон Емерлахи, 20. Едвин Куч (к), 11. Кендрим Зуба – 7. Меритон Кореница, 9. Албион Рахмани, 10. Назми Грипши

Резерви:  12. Андреа Хохна, 92. Дамир Люялянович, 3. Арбюр Потоку, 4. Гентрит Халили, 14. Йоан Марк-Оливиер, 18. Леонард Шала, 23. Рамуш Рамадани, 25. Ветон Туша, 80. Албин Бериша, 88. Арбнор Халитжаха, 98. Алмир Круезиу, 99. Блеарт Толай