Лудогорец и ЦСКА 1948 играят при резултат 1:0 на Хювефарма

...

НА ЖИВО: Лудогорец vs ЦСКА 1948 1:0, преднина за орлите след 45 минути

Лудогорец и ЦСКА 1948 играят при резултат 1:0 на " Хювефарма сцена " в финален мач от 1/4-финалите на SESAME Купа на България. Срещата може да  наблюдавате НА ЖИВО по DIEMA SPORT , а Gong.bg ще ви направи съпричастни към събитието, като го наблюдава минута по минута.

Първото попадение в мача бе дело на Тодор Неделев , който извърши съвършен свободен удар.

Срещата предстоящо стартира с лек домашен напън. " Орлите " имаха предимство във връзка с владеенето на топката. Гостите от своя страна мъчно проведоха офанзиви с повече подавания.

В 6-ата минута Лудогорец сътвори страховит късмет пред вратата на ЦСКА 1948. Неточност в защитата разреши на топката да стигне до Руан Секо, който опита да я прати в мрежата, само че Генадий Ганев съкрати дистанцията и се намеси.

Четири минути по-късно пристигна и отговор от момчетата на Николай Панайотов. Педриньо опита от отдалеченост да вкара още един хубав гол, само че този път прати изстрела право в Симон Слуга.

Четвърт час след началото на мача " алените " оцеляха след още една рискова офанзива. На далечната греда беше открит Сон, който с едно допиране смъкна топката за Руан Секо. Нападателят понечи да стреля, само че бе блкоиран от бранител.

В 17-ата минута към този момент нямаше какво да избави ЦСКА 1948. Тодор Неделев си завоюва нарушаване в рискова зона. Левичарят извърши по съвършен метод статичното състояние, като завъртя топката над вратата и тя влетя неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата защитавана от Генадий Ганев.

С приключването на половин час игра Якуб Пьотровски опита марковия си шут от отдалеченост, само че не затрудни стража.

Упражнението повтори и Кайо Видал малко по-късно, но ударът в близкия ъгъл на Ганев също бе отразаен.

В последната минута на постоянното време за първата част Аслак Фон Витри почисти топката с глава в корнер. От последвалия ъглов удар Емил Ценов отскочи добре и стреля, само че над напречната греда.

LIVE Лудогорец - ЦСКА 1948 1:0

1:0 Тодор Неделев 17'

Състави

Лудогорец : 12. Симон Слуга, 4. Диниш Алмейда, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев, 99. Руан Секо

Треньор: Георги Дерменджиев

ЦСКА 1948 : 33. Генадий Ганев, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 8. Педриньо, 9. Бирсент Карагарен, 15. Симеон Василев, 19. Стив Фуртадо, 21. Емил Ценов, 22. Реян Даскалов, 23. Емил Виячки, 25. Евгений Сердюк

Треньор: Николай Панайотов