Лудогорец гостува на ЦСКА днес в 1/4-финал за Купата на

...

Лудогорец - различното лице за Купата на България

Лудогорец гостува на ЦСКА през днешния ден в 1/4-финал за Купата на България. Двубоят е от 17:30 часа на стадион „ Българска войска “. Победителят се излъчва в един мач и сигурно дуелът се чака да бъде напечен. Проверка на БЛИЦ демонстрира какво е представянето на Лудогорец в гостуванията за Купата на България. Извадихме безусловно всички дуели на отбора от 2011 година (когато влизат в елита) отвън Разград. Равносметката е 19 гостувания за разградчани, 13 победи, 2 равенства и 4 загуби. Статистиката е твърдо в интерес на Лудогорец, който рядко прави неточности отвън своя дом. Но все пак част от четирите провали се оказват с съдбовен край.

Любопитното е, че още във втория си сезон в елита Лудогорец игра с ЦСКА за Купата на страната. И то на много ранен стадий – 1/16-финал. Мачовете бяха през есента на 2012 година. В първия дуел в Разград ЦСКА победи с 2:1, като триумфът остана единствен в идващите пет години (до този с 2:1 в Разград при започване на ноември за първенство). Въпреки че „ зелените “ завоюваха реванша за Купата през 2012-та с 1:0 в София, отпаднаха от конкуренцията. Но бе спазена традицията отборът да печели гостуванията си.

Едва напролет на 2014 година Лудогорец позволи първа загуба за Купата на България при посещение – от Локомотив Пловдив, само че тя не се оказа съдбовна. Тимът спечели първия мач, а по-късно победи и с Купата.

На идващия сезон 2014/15 обаче дойде третата загуба при посещение. И тя се оказа съдбовна – в полуфинал против Левски в София с 0:1. Това коства отпадането на Лудогорец от конкуренцията.

А за четвъртото проваляне отвън Разград в Лудогорец надали желаят да си спомнят. То пристигна като гръм от ясно небе през есента на 2015 година с 0:1 от непретенциозния Локомотив (Горна Оряховица).