65′
Футболистите на Ботев пробват две скоростни контраатаки.

Без нищо кой знае какъв брой застрашително пред Ренан.
61′
Домакините натискат противника си, само че това не води до точни изстрели в очертанията на вратата на " канарчетата ".

Обратът се пече...
57′
Жълт картон за Георги Терзиев.
55′
Жълт картон за Меледже.
54′
Жълт картон за Юсеин.
48′

1:1!

Марселиньо възвръща равенството!
45′
Играта е възобновена.
45+1′
Домакините бяха стъписани още в самото начало, откакто получиха гол в мрежата си преди да са изтекли и 10 игрови минути.

В 4-ата минута Терзиев наруши разпоредбите в наказателното поле и реферът уточни бялата точка. Зад топката застана Балтанов, който не сгреши, давайки преднина на отбора си в срещата.

Ботев продължи да нападна първенците и да пробва центрирания в полето на противника от всяка допустима обстановка.

Малко по малко разградчани взеха нещата в свои ръце и натиснаха съперника си.

Далечните, балонни центрирания и няколкото следващи корнера в интерес на състава обаче по този начин и не доведоха до упования гол във вратата на " канарите ".

В самия завършек на полувремето Кешеру пропусна да се разпише от непосредствена непосредственост, при следващото безредие в полето на Ботев (Пловдив).
45′
Почивка.
44′
Разбъркване в пеналта на гостите!

Марселиньо играе с глава, по-късно от едвам няколко метра разстояние Кешеру не съумява да порази задачата!
42′
Ъглов удар за домакините.

Нищо забавно след осъществяването му.
37′
Лукоки центрира.

Сисиньо стреля настрана от задачата.
30′
Затишие на стадиона в Разград.

Атаките към двете порти краткотрайно понижиха.
29′
Изстрел на Кешеру в очертанията на вратата!

Стражът на Ботев (Пловдив) лови.

Добра изява на Чворович.
28′
Жълт картон за Виана, след следващия му фаул в мача.
27′
Джоди Лукоки стреля!

Футболистът на Лудогорец не съумява да се разпише от границата на дребното наказателно поле на противника!

Малшанс за домакините...
25′
Нарушение на Виана против Натанаел.

Второ сходно за него, в границите на едвам няколко игрови минути.
24′
Димитър Димитров не стопира да дава инструкции на бранителите на отбора си.

Видимо е, че експертът не е удовлетворен от техните изяви.
21′
Малко по малко домакините изравняват играта.

Те ще би трябвало да потърсят попадение на сметката си преди почивката, защото в противоположен случай рискуват да не стигнат до триумфа довечера.
18′
Сериозно безредие в полето на гостите.

Вандерсон стреля!

Шутът му е блокиран.
14′
Разградчани по този начин и не съумяват да стигнат до първото си съществено състояние в срещата.

Димитър Димитров не наподобява удовлетворен от това, което вижда в състава си.
12′
Два следващи опита за извеждащи подавания в половината на домакините.

Бранителите на разградчани обаче се оправят на равнище.
10′
Ботев (Пловдив) продължава да е по-настоятелен в предни позиции.

Отборът на гостите стои отлично на терена против своя конкурент.
5′
ГООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0 за Ботев (Пловдив) !

Попадение на Балтанов от бялата точка!

4′
ДУЗПА за Ботев (Пловдив)!

Грешно отиграване на Сисиньо, а по-късно и фаул на Терзиев.

Гостите могат да излязат напред в резултата!

2′
Центриране в наказателното поле на Лудогорец.

Виана не съумява да засече топката.
1′
Първи съдийски сигнал.
Състав 33. Ренан 99. Чворович 6. Натанаел 2. Панов 4. Сисиньо 18. Терзиев 5. Терзиев 70. Димов 32. Пластун 24. Марин 8. Лукас Саша 14. Омнебес 12. Абел Анисе 10. Юсеин 84. Марселиньо 17. Балтанов 88. Вандерсон 7. Бризола 92. Лукоки 29. Ндонгала 28. Кешеру 9. Силва Треньор Димитър Димитров Николай Киров Резерви 1. Хорхе Броун 1. Даниел Кайзер 30. Козмин Моци 26. Радослав Апостолов 44. Яцек Горалски 23. Йордан Минев 10. Густаво Кампаняро 5. Кристиан Димитров 18. Светослав Дяков 20. Стивън Петков 11. Жуниор Кишада 6. Алваро Юлиано 37. Жоао Пауло Араужо 11. Тони Тасев
Отборите на Лудогорец и Ботев (Пд) се изправят един против различен в финален мач за този кръг от Първа лига.

Домакините излизат за наложителни три точки, с цел да не изостават от водача в класирането ЦСКА.

Пореден проблем за Ботев преди мача в Разград

Йордан Минев също пропуща гостуването на Лудогорец

Интересен факт е, че Ботев към момента няма загуба като посетител от началото на сезона. " Канарчетата " обаче позволиха гол във всеки от седемте си мача досега и това е много притеснително.

Още по-притеснителна е статистиката в изиграните мачове сред тези тимове до момента. Ботев има единствено 1 победа, като в това време е позволил 10 загуби, а 5 мача са приключили наедно.

Херо: Лудогорец ме кани няколко пъти, Мъри е Бог в Астана!

" Бил съм в пъкъла, по тази причина всеки ден за мен е благополучие ", съобщи треньорът на разградчани

В Разград пък пловдивчани са се отчели с 3 равенства, 5 загуби и нито един триумф. В състава на " орлите " няма особени проблеми преди този мач. Единствения отсъстващ продължава да бъде трайно контузеният Владислав Стоянов.

Ботев пък не може за разчита на контузените Тодор Неделев и Крум Стоянов.

Главен арбитър на срещата е Николай Йорданов, с помощници Дениз Соколов и Павлин Михайлов. Допълнителни помощник арбитри са Станислав Тодоров и Калоян Велинов. Делегат на БФС е Георги Георгиев, а съдийски наблюдаващ е Светослав Славов.