Локомотив спечели дербито срещу Левски от 4-ия кръг в елита

...

Локомотив подчини Левски и отново е първи, Джовани пак блести

Локомотив завоюва дербито против Левски от 4-ия кръг в елита и още веднъж излезе първи във краткотрайното класиране. Джовани откри в 8-та минута, само че Рикардиньо изравни в 33-та минута. Джовани даде асистенция за победния гол на Георги Минчев в 40-та минута.
Прочетете още

Още в третата минута Жереми Петрис от Левски се контузи и беше наложително сменен от Патрик-Габриел Галчев.

В 8-та минута Джовани получи топката и със страховит удар от границата на пеналта вкара за 1:0.

В 14-та минута изстрел на Рикардиньо беше уловен от Хоркаш.

В 17-та минута удар на Уелтън затрудни Хоркаш, който мазета в корнер.

В 22-та минута след неточност на Паскалев Рикардиньо лиши топката и подаде към Марин Петков, който стреля, само че Хоркаш отрази удара му.

В 29-та минута Цунами центрира в наказателното поле, където Рикардиньо стреля с глава, само че Хоркаш направи ужасно избавяне и мазета в корнер.

В 32-та минута Евандро изненада Пламен Андреев и след центриране от фаул топката се удари в гредата.

В 33-та минута Левски съумя да изравни, откакто Марин Петков пусна в пеналта към Рикардиньо и той изравни резултата - 1:1.

Локо отговори с прекрасен пробив на Матеус, който приключи с центрира в пеналта и сериозна блъсканица в наказателното поле на Левски, Минчев засече с глава, само че Каап съумя да блокира удара му, по-късно последва и изстрел на Христо Иванов, който също беше блокиран и топката излезе в корнер.

В 40-та минута Локомотив още веднъж излезе напред в резултата, Джовани получи топката в пеналта и пусна към Георги Минчев, който от близко осъществя за 2:1.

В 48-та минута Дарлан стреля от отдалеченост, а Хоркаш в началото не се намеси добре, само че по-късно улови.

В 56-та минута Рикардиньо от близко стреля, само че около вратата.

В 60-та минута Марин Петков центрира в пеналта към Рикардиньо, който стреля с глава, само че топката не откри очертанията на вратата.

В 83-та минута Дарлан насочи удар от отдалеченост, който беше избавен от Хоркаш.

В 89-та минута след центриране на Петков от фаул ван дер Каап стреля с глава, само че топката излезе корнер.

С триумфа Локомотив още веднъж излезе на първото място във краткотрайното класиране с 10 точки, а Левски е 4-ти с 6 точки.

Следващият петък Локомотив гостува на Пирин.

В четвъртък Левски гостува на израелския АПОЕЛ Беер Шева в първи мач от третия прелиминарен кръг на Лигата на конференциите.

Локомотив:  Динко Хоркаш, Матеус Силва (Ефе Али 90 + 1 мин.), Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Кристиян Пешов (Калоян Костов 63 мин.), Бабакар Дион, Евандро (Алфа Конте 72 мин.), Христо Иванов, Джовани, Георги Минчев (Георги Каракашев 72 мин.), Димитър Илиев (Петър Андреев 90 + 1 мин.)

Левски:  Пламен Андреев, Жереми Петри (Патрик-Габриел Галчев 3 мин.), Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Цунами, Марин Петков, Дарлан, Рикардиньо, Асими Фадига (Ивелин Попов 57 мин.), Уелтон, Джауад Ел Джемили (Асен Чандъров 78 мин.)

Източник: trafficnews.bg