Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 македонския тим Академия Пандев в

...

Локомотив се справи с македонци в контрола

Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 македонския отбор Академия Пандев в контролна среща, играна на стадиона в Самоков.

" Черно-белите " поведоха в резултата в 18-ата минута с гол на Бирсент Карагарен. Играта продължи с разменени офанзиви, само че без съществени рискове пред двете порти.

Второто полувреме стартира с по-активна игра на локомотивци. В 50-ата минута футболистите на Академия Пандев проведоха бърза контраофанзива, само че топката излезе в навън след изстрел на техен нападател. Анте Аралица от " смърфовете " бе покрай гол в 65-ата и 78-ата минути, само че пропусна. В 81-ата минута македонците изравниха резултата.

Четири минути по-късно Бирсент Карагарен бе съборен в наказателното поле на противника и Локомотив (Пловдив) получи право да извърши дузпа. Зад топката застана Филип Михалевич, който с прецизен удар фиксира крайното 2:1.

Бруно Акрапович: Най-после съм удовлетворен