Локомотив (Пд) победи Пирин с 2:1 у дома в двубой

...

Локо обърна Пирин пред погледа на Бербатов

Локомотив (Пд) победи Пирин с 2:1 вкъщи в дуел от първия кръг на Efbet лига. Срещата бе следена от някогашния национал и кандидат за властта в БФС Димитър Бербатов, който обаче не донесе шанс на " орлетата ", предава blitz.bg/sport.

Срещата стартира с лек напън на домакините, които пропуснаха да открият резултата още във втората минута. Вместо това Пирин поведе в деветата, откакто Станислав Костов получи топката зад отбраната и преодоля вратаря на противника за 1:0.

До края на полувремето Локомотив пое контрола върху топката, само че по този начин и не стигаше до прецизен удар. Това се промени в 42-ата минута, когато страховит пробив на Карагерен приключи с пас към Боруков и той изравни - 1:1.

Именно Боруков бе в основата на две положителни офанзиви за домакините от Пловдив при започване на втората част, само че без резултат. След час игра Локо стигна до обрата след пробив на Витанов, при който Карагерен бе изведен отляво и не сгреши за 2:1.

До края и двата тима пробваха да трансформират резултата, само че той се резервира.