Локомотив изпусна да завърши сезона с победа и завърши 1:1

...

Локо изпусна победата срещу ЦСКА 1948 с дузпа в края, но на бараж отива Берое

Локомотив изпусна да приключи сезона с победа и приключи 1:1 вкъщи с ЦСКА 1948. Тимът откри още в първите минути с дузпа на Димитър Илиев, а в последните секунди Алекс Колев от дузпа изравни. Това тъждество обаче не класира ЦСКА 1948 за бараж за Европа, а там отива Берое.

Локо стартира вихрено дуела и още в първите секунди отборът стигна до дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Ангел Лясков. Димитър Илиев застана зад топката и откри резултата за пловдивчани - 1:0.

Последва и нова бърза офанзива за домакините, само че ударът на Салинас беше избит в корнер от Наумов.

В 8-та минута и Гомис стреля, само че Наумов избави.

Добрата игра на Локомотив продължи и в 15-та минута след прекрасен пробив на Салинас се стигна до удар, който Наумов мазета в корнер. След осъществяването на ъгловия удар се стигна до безредие, а Петрович стреля, само че доста неопределено.

В 22-та минута Реян Даскалов стреля с глава, само че около вратата. Секунди по-късно гостите стигнаха до първия си прецизен удар, който беше насочен от Алекс Колев, само че Пиргов избави.

В 41-та минута Алекс Колев засече центриране с глава, само че Пиргов улови.

В 44-та минута Салинас центрира от корнер, а Бидунга засече с глава, само че Наумов съумя да избави.

Последва нов удар с глава за Локомотив, който беше насочен от Мартин Паскалев, само че Наумов улови.

В 53-та минута Локомотив удвои преднината си, Христо Иванов се измъкна отлично и пусна по тревата пас към Йосип Томашевич, който с прекрасен обмислен удар направи 2:0. След обзор с ВАР обаче голът беше анулиран и резултатът остана 1:0.

В 67-та минута последва неакуратен удар на Карагарен.

Дълбоко в добавеното време Мартин Паскалев игра с ръка в наказателното поле и беше отсъдена дузпа след обзор с ВАР. Алекс Колев трансформира наказателния удар в гол и изравни 1:1. Гостите се зарадваха, мислейки си, че отиват на бараж, само че Берое отива на бараж за Европа, тъй като се зачитат всичките четири мача сред двата тима.

В класирането Берое приключи на седмото място с 41 точки, отборът е с равни точки с ЦСКА 1948, само че е с по-лоши индикатори в директните мачове. Локомотив приключи девети с 38 точки, а Арда е на десетата позиция с 35 точки.

Локомотив: Илко Пиргов, Милош Петрович, Кристиан Гомис, Райън Бидунга, Лукас Салинас, Мартин Паскалев, Петър Витанов (Христо Иванов 46 мин.), Бирсент Карагарен, Александър Василев (Ивайло Димитров 65 мин.), Лукас Салинас, Димитър Илиев (Преслав Боруков 89 мин.)

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Александър Александров, Реян Даскалов, Венцислав Василев, Ангел Лясков (Лазар Марин 46 мин.), Ивайло Чочев, Емил Мартинов, Марио Топузов (Мартин Тошев 46 мин.), Галин Иванов, Георги Русев, Александър Колев

Източник: trafficnews.bg