Ливърпул записа трети пореден успех във Висшата лига, след като

...

Уверен Ливърпул не сбърка срещу Астън Вила

Ливърпул записа трети следващ триумф във Висшата лига, откакто се разправи с безапелационното 3:0 над гостуващия Астън Вила в мач от четвъртия рунд в Англия. Доминик Собослай вкара първия си гол с екипа на Ливърпул след прехвърлянето му от Република България Лайпциг в третата минута, а в 22-ата Мати Кеш си означи автогол, откакто преди този момент Дарвин Нунес нацели гредата на Емилиано Мартинес с мощен удар.

В 55-ата Мохамед Салах също се разписа и зарадва почитателите на „ Анфийлд “, с цел да подпечата крайния триумф в срещата за 19-кратния британски първенец.

Победата изкачи Ливърпул до третото място във краткотрайното класиране и отборът на Юрген Клоп има 10 точки, колкото има и вторият Тотнъм Хотспър, но „ шпорите “ имат преимущество при головата разлика. Астън Вила остана 11-и с шест точки.

Сега пред двата тима има двуседмична пауза, като предстоят мачове за националните тимове из целия свят.

Ливърпул опитваше в първите минути да сътвори напрежение в полето на Астън Вила, а Мохамед Салах в третата минута открадна топката от Пау Торес и я чукна към Нунес, само че испанският защитник я почисти в корнер. След него падна първият гол в срещата, като топката беше центрирана в наказателното поле на " виланите " и не бе отиграна, само че Доминик Собослай я пресрещна от границата на наказателното поле с левия крайник и с праволинеен изстрел разпечата вратата на Емилиано Мартинес - 1:0 за " алените ".

Дори след попадението, Ливърпул продължи с високата преса по отношение на своя противник, който пък разичташе на контраатаки по двата фланга, с цел да излезе от този напън. Муса Диаби опита центриране в 11-ата минута към МакГин, само че Собослай работи добре и почисти преди шотландецът да насочи удар към вратата на Алисон.

В 22-ата минута Ливърпул поведе с два гола, откакто Трент Александър-Арнолд извете чудесно Мохамед Салах в наказателното поле на Астън Вила. Египтянинът подаде към Дарвин Нунес, който шутира мощно, само че ударът на уругваеца се отби в гредата, след което топката отиде към връхлитащия Мати Кеш, който нямаше по какъв начин да реагира и прати кълбото в личната си врата.

Пет по-късно Александър-Арнолд центрира от фал топкатаб и откри чудесно Жоел Матип, който бе оставен непокрит в наказателното поле на бирмингамци. Камерунецът насочи удар с глава, само че топката мина край левия непряк дирек на Емилиано Мартинес, пропускайки отличен късмет да повиши превеса на мърсисайдци.

Малко по-късно Муса Диаби наказа неточност на Джо Гомес, откакто британският защитник загуби баланс и Диаби видя вляво Джон МакГин. Шотландецът насочи мощен диагонален шут, само че не нацели вратата на Алисон. При ответното нахлуване удар на Дарвин Нунес беше блокиран от тяло на бранител на гостите.

Осем минути преди края на първото полувреме гостите имаха чудесна опция да понижат изоставането си. Люка Дин откри с съвършен пас Оли Уоткинс, който засече през защитник на домакините, само че не уцели вратата на бразилския пазач на Ливърпул. При ответното нахлуване Дарвин Нунес за повторно уцели гредите на Астън Вила, откакто получи пас от Салах и от дребен ъгъл не съумя да се разпише, нацелвайки напречната греда.

Трент Александър-Арнолд опита удар от приблизително разстояние след върната топка от Собослай, само че не заплаши вратата на Мартинес. В добавеното време на първото полувреме Мохамед Салах изпревари бранителите на Астън Вила и опитва удар от дребен ъгъл, но Мартинес се оправи ловко и отрази удара на №11 на домакините.

Три след подноваяването на играта Мати Кеш насочи удар с глава след центриране отляво, само че Алисон Бекер направи впечатляващо избавяне, откакто боксира топката в ъглов удар. След него Оли Уоткинс опита с глава, само че неопределено. При последвалото нахлуване Мохамед Салах изведе Дарвин Нунес пред опразнената врата на Астън Вила, само че ударът на уругваеца с глава беше неакуратен.

В 55-ата минута Ливърпул вкара за трети път във вратата на Емилиано Мартинес. Робъртсън завъртя топката от корнер, а Дарвин Нунес я продължи с глава към далечната греда, където Мо Салах изпревари защитник на " виланите " и от близко осъществя трети гол за Ливърпул - 3:0.

Седем по-късно Алисон направи избавяне след удар с глава от Джон МакГин. В 69-ата минута капитанът на домакините - Александър-Анролд, потегли от личната си половина и осъществя добър рейд, който приключи с компактен удар, само че неакуратен. Малкбо по-късно той бе сменен от Джарел Куанса, откакто крайният защитник усети болки в десния крайник, а в 72-ата диагонален шут от Собослай приключи настрана.

Четвърт час преди края резервата Харви Елиът шутира от дъгата на наказателното поле, само че защитник на Вила прати топката настрана. До края на срещата огромни обстановки пред двете порти нямаше, като удобният задатък на Ливърпул донесе успокоение в играта на домакините, които подпечатаха триумфа си в четвъртия кръг.