Ливърпул се измъкна с две точки на върха в таблицата

...

Двойна наслада за Юрген Клоп, когато Ливърпул поема битката за титлата - 5 точки за разговори

Ливърпул се измъкна с две точки на върха в таблицата на Висшата лига, откакто победи Бърнли с 2-0 на Търф Мур на Boxing Day.

Преследвачите на купата на Юрген Клоп се нуждаеха единствено от шест минути, с цел да открият резултата, когато Дарвин Нунес откри мрежата. Гостите преобладаваха през по-голямата част от мача по-късно, само че се бореха да отбележат втори гол, до момента в който Диого Жота не влезе от пейката и направи разликата.

Натискът в този момент е върху Арсенал, който може да си върне първото място, като победи Запада Хам на Емирейтс в четвъртък. Що се отнася до борещия се Бърнли на Винсент Компани, те остават на пет точки от сигурността на 19-о място. Ето главните точки на диалог от Turf Moor...

Нунес най-сетне постави завършек на сушата

Нунес се причисли към Ливърпул от Бенфика с голям трансфер на стойност £85 милиона преди 18 месеца. Но откакто вкара единствено девет гола във Висшата лига по време на дебютния си сезон в Мърсисайд, той е под голям напън да оправдае цен...