Ливърпул победи с 2:0 Евертън на Анфийлд“ в 293-тото дерби

...

Ливърпул пречупи Евертън в дербито на Мърсисайд с два гола на Салах

Efbet2023 Horizontal
Ливърпул победи с 2:0 Евертън на „ Анфийлд “ в 293-тото дерби на Мърсисайд. Мохамед Салах донесе трите точки на своя тим, откакто означи две попадения (75`-дузпа и 97`).

Още от 37-ата минута домакините играха с човек по-малко, откакто Ашли Йънг бе изпъден поради втори жълт картон. През второто полувреме „ сините “ упорстваха, че Ибрахима Конате също би трябвало да получи втори жълт картон и да напусне прибързано. Крейг Поусън обаче не му сподели подобен, а незабавно по-късно Клоп размени французина.

Натискът на Ливърпул докара до дузпа, която бе отсъдена поради игра с ръка на Майкъл Кийн. Зад топката застана Мохамед Салах, който се оправи с лекост, отбелязвайки в 13-о следващо домакинство на " Анфийлд ". В добавеното от рефера деветминутно продължение още веднъж египетската звезда бе в прегръдките на съотборниците си, откакто приключи контраофанзива след пас на влезлия от пейката Дарвин Нунес.

Така Ливърпул събра 20 точки в актива си, до момента в който Евертън е със 7. В идващия кръг " карамелите " гостуват на Уест Хем, до момента в който за " алените " първо следва домакинство на Тулуза в Лига Европа, а по-късно още един мач на " Анфийлд " против Нотингам Форест за състезание.
Източник: euronewsbulgaria.com