Ливърпул издържа предпоследния тест след като победи с 2:1 Саутхемптън

...

Ливърпул взе безценна победа - титлата се решава в последния кръг!

Ливърпул устоя предпоследния тест откакто победи с 2:1 Саутхемптън като посетител. Така купата във Висшата лига ще се реши в последния кръг.

Тимът на Юрген Клоп се приближи на точка от лидера в класирането Манчестър Сити кръг преди края и " жителите " ще търсят наложителен триумф в последния си мач против Астън Вила, с цел да са сигурни за шампионския трофей. Ливърпул играе вкъщи против Уулвърхемптън.
 Бивш бранител на Ливърпул приключва футболната си кариера

37-годишният защитник за последно игра за родния си клуб Спартак (Търнава)

Стартът в южната част на Англия не обещаваше доста за Ливърпул - Нейтън Редмънд означи приказен гол в 13-ата минута, с цел да даде преднина на Саутхемптън, само че Такуми Минамино (който беше чартърен в Саутхемптън предходната година) отговори с прекрасен гол с асистенция Диого Жота в 27-ата минута.

Ливърпул доминираше топката с над 70 % притежание, само че домакините бяха уверени в отбрана. В 67-ата минута, след корнер Жоел Матип вкара топката в мрежата, с цел да донесе скъпата победа на мърсисайдци.