Лидерът във Висшата лига Манчестър сити продължава битката на четири

...

"Манчестър сити" обърна "Бърнли", за да се класира за четвърти кръг във ФА къп

Лидерът във Висшата лига " Манчестър сити " продължава борбата на четири фронта, откакто се класира за четвърти кръг за Купата на футболната асоциация (ФА къп). " Гражданите " обърнаха " Бърнли " на личния си стадион " Етихад " с 4:1, макар че на почивката изоставаха в резултата.

Две попадения за състава означи Серхио Агуеро, а по един път се разписаха Лирой Сане и Бернардо Силва. Голът за " Бърнли " беше дело на Ашли Барнс.

Пеп Гуардиола подходи съществено към дуела и игра с огромна част от главния си състав. Единствено Кайл Уокър, Кевин Де Бройне и Едерсон получиха отмора, оставайки на пейката. Първите двама обаче се появиха в течение на дуела.

" Сити " доминираше преди почивката, само че нямаше толкоз чисти положения за гол. " Бърнли " се възползва от един от редките си шансове, при който Джон Стоунс не почисти топката и Ашли Барнс със мощен шут в близкия ъгъл матира Клаудио Браво.

През втората част " жителите " действаха с доста повече скорост, а бяха подкрепени и от ранен гол на Агуеро. Той вкара в 56-ата минута, когато Илкай Гюндоган извърши бързо свободен удар и изненада отбраната на виненочервените. Две минути по-късно аржентинецът се разписа още един път след необикновено подаване с пета на германеца.

До края на дуела футболистите на " Сити " имаха задоволително пространства, което докара до нови два гола. Сане се разписа в 71-ата минута, а резервата Бернардо Силва оформи крайното 4:1 в 82-ата минута, единствено две, откакто се беше появил на терена.