Лидерът в световната тенис ранглиста при мъжете - Новак Джокович,

...

Джокович победи Шварцман и чака Надал на 1/4-финалите на Ролан Гарос

Лидерът в международната тенис класация при мъжете - Новак Джокович, се класира за четвъртфиналите на " Ролан Гарос ", откакто реализира победа с 6-1, 6-3, 6-3 над аржентинеца Диего Шварцман.

Носителят на 20 трофеи от " Големия шлем " отрази две точна за брейк на съперника си в първия сет и направи пробив за 3-1 гейма, с цел да затвори частта в своя изгода.

Във втория сет Шварцман поведе с 3-о гейма, само че в следствие Джокович изравни резултата, избави три точки за пробив и към момента едно от подаванията на аржентинеца, с което още веднъж се поздрави с триумф.

Един единствен пробив в третата част бе изцяло задоволителен на сръбския тенисист да се класира измежду осмете най-хубави състезателя на Откритото състезание по тенис на Франция.

Следващият противник на Джокович в Париж ще бъде спечелилият от двойката Рафаел Надал - Феликс Оже-Алиасим.

Досега в конкуренцията Новак Джокович към момента е без изгубен сет, като съблюдава наклонността да не губи повече от три гейма на част..