Лидерът в генералното класиране за сезона Макс Верстапен (Нидерландия) с

...

Макс Верстапен спечели първата свободна тренировка за Гран При на Испания във Формула 1

Лидерът в генералното класиране за сезона Макс Верстапен (Нидерландия) с " Ред Бул " даде най-хубаво време в първата свободна подготовка преди неделното Гран При на Испания във Формула 1.

Двукратният международен първенец Верстапен направи най-бърза обиколка на пистата в Барселона за 1:14.606 минута и остави на 0.768 секунди съотборника си Серхио Перес.

Трети на 0.812 зад нидерландеца се подреди Естебан Окон (Франция) с " Алпин ".

Седемкратният международен първенец Люис Хамилтън (Великобритания) с " Мерцедес " приключи на 12-о място, на 1.239 секунда зад Ферстапен.

В генералното класиране за сезона нидерландецът има 144 точки и води с 39 пред Перес, а трети е Фернандо Алонсо (Испания) с " Астън Мартин " с 93 точки.

Втората свободна подготовка е по-късно през днешния ден.