Левски завърши наравно 0:0 при гостуването си на черногорския Сутйеска

...

"Левски" сложи край на негативната серия в Европа

" Левски " приключи наедно 0:0 при гостуването си на черногорския " Сутйеска " в среща-реванш от първия квалификационен кръг на Лига Европа.

По този метод " сините " не престават напред, откакто завоюваха първия мач с 3:1.

Двубоят в Никшич не мина без конфликти сред двете агитки. Преди началото му ултраси на " Сутйеска " нападнаха почитателите на " Левски " с камъни, факли и бомби, има ранени. Черногорският клуб най-вероятно ще отнесе солидна санкция за случаите.

Иначе на терена пред " Левски " се откри първата голова опция в мача. В 17-ата минута Адениджи проби по дясното крило и центрира рисково, защитата на гостите отби топката в краката на Панайотов, който обаче я изпрати над вратата.

Пет минути преди почивката Горанов извърши чудесно директен свободен удар, само че стражът на домакините Гюлен се разтегна оптимално и направи зрелищно избавяне с една ръка.

През втората част, в 57-ата минута, Панайотов за повторно бе останал непокрит на добра позиция, стражът Гилен отново се намеси авторитено, избивайки изстрела му в ъглов удар.

В 64-ата минута " Сутйеска " беше покрай разкриване на резултата. При едно безредие Зарубица насочи топката към опразнената " синя " врата. В последния миг обаче Яблонски подложи крайник и мазета от голлинията.

Осем минути по-късно Зарубица се озова очи в очи със стража на " Левски " Митрев, само че националът избави. До края " сините " удържаха на домакинския напън.

Така " Левски " постави завършек на отрицателната си серия в евротурнирите. " Сините " не бяха преодолявали първите пресявки от седем години. Последните им четири участия завършваха с ранни отпадания от " Спартак " Търнава, Сараево, Иртиш и Марибор.

На 13 и 20 юли " Левски " ще играе с хърватския " Хайдук " Сплит във втория прелиминарен кръг на Лига Европа.

" Сутйеска ": Гилен, Вукович, Недич, Ковачевич (61- Божович), Денкович, Лончар, Стйепович, Бакрач, Вучич, Маркович, Зарубица

" Левски ": Митрев, Горанов, Пиргов, Яблонски, Цветкович, Ангелов, Панайотов, Прохазка, Нар, Адениджи, Мапуку
Източник: btvnovinite.bg