Левски завърши лагера си в Австрия с престижно равенство 1:1

...

Левски изпусна шампиона на Швейцария

Левски приключи лагера си в Австрия с влиятелно тъждество 1:1 против първенеца на Швейцария Йънг Бойс. Срещата се игра във Фюген. " Сините " изнесоха най-хубавата си продукция в летните инспекции и може да съжаляват, че не записаха влиятелен триумф против участника в груповата фаза на миналогодишното издание на Шампионската лига.

Станислав Иванов откри резултата в 16-ата минута. Попадението бе първо за столичани при новия треньор Петър Хубчев. Йънг Бойс стигна до равенството с попадение на Моуми Нгамелеу след груба неточност на Янис Каргас.

Още в първата минута швейцарският първенец можеше да стигне до разкриване на резултата, само че удар на Щюпбах мина около вратата на Миятович. В 13-ата минута пас на Паулиньо в наказателното поле не стигна до Горанов.
 Левски - Йънг Бойс 1:1 онлайн
Левски - Йънг Бойс 1:1, груба неточност на Каргас води до равнене

" Сините " към момента не са вкарвали гол в контролите през лятото

В 16-ата минута Левски откри резултата. " Сините " проведоха рискова офанзива, при която Станислав Костов изведе Станислав Иванов самичък против Фон Балмуус и младокът с компактен удар изведе столичани напред в резултата.

В 22-ата минута Горанов и Миятович прозорливо затвориха Нсаме, който по-късно извърши нарушаване.

В 35-ата минута шут на Джанлука Гаудино мина около вратата на Левски. Малко по-късно Мамбимби нанесе удар с глава, който бе неакуратен.

В 38-ата минута Тиам овладя топката в наказателното поле след центриране на Мариани от корнер. Сенегалецът преодоля вратаря на Йънг Бойс, само че състезател в жълто-черно мазета удара на халфа от голлинията. Кълбото стигна до Костов, чийто шут бе неакуратен.

Две минути по-късно Гаудино нацели гредата от директен свободен удар.

В началните минути на втората част Миланов центрира в наказателното поле. Вратарят на швейцарците не се ориентира добре. Мариани нанесе удар, който рикошира в неприятелски състезател.

Последва напън на Йънг Бойс. В 50-ата минута мощен удар на Мартинс профуча над вратата. Малко по-късно и Нгамелеу също се отличи с пропуск.

В 68-ата минута Стаси Иванов проби чудесно отдясно, след което преодоля технично бранител и стреля мощно с левия крайник, само че стражът Марзино мазета в корнер.

Малко по-късно мощен шут на Тейшейра рикошира в Каргас и излезе в корнер.

В 77-ата минута гръцкият бранител позволи груба неточност, след която Йънг Бойс изравни. Янис върна леко топката към Миятович, от която се възползва Моуми Нгамелеу, който трансферира черногореца за 1:1.

Левски опита незабавно да върне преднината си в мача, само че шут на Мариани мина около дясната греда.

В 85-ата минута Миятович се отличи със избавяне. Вратарят на Левски отрази удар с глава на Мартинс от непосредстена непосредственост. В последните минути на срещата Мариани насочи неакуратен шут. Така срещата във Фюген приключи 1:1.