Левски София победи Славия 2017 с 3:2 (25:22, 21:25, 25:20,

...

Левски се наложи над Славия в петгеймов мач от женския волейболен елит

Левски София победи Славия 2017 с 3:2 (25:22, 21:25, 25:20, 22:25, 15:6) в мач от четвъртия кръг в шампионата на България по волейбол за дами, Демакс лига. Успехът бе втори следващ и общо трети за „ сините “ от началото на сезона, а волейболистките на Славия 2017 претърпяха втора загуба.

Двата състава изиграха оспорван и равносилен дуел, в който Левски поведе след 25:22 в първия гейм, само че домакините от Славия 2017 изравниха след 25:21. Гостите отново поведоха след сполучлив трети гейм – 25:20, само че „ белите “ още веднъж съумяха да стигна до равнене след 25:22 в своя изгода в четвъртата част. В тайбрека „ сините “ бяха безапелационни – 15:6 и стигнаха до триумфа.

В другата среща от програмата за през днешния ден отборът на Дея спорт реализира първа победа, откакто надви като посетител на Хектор с 3:0 (28:26, 25:20, 25:18). Хектор позволи второ следващо и общо трето проваляне от четирите си изиграни дуела.

Отборът на Хектор ще одобри Левски София на 18 ноември, а Славия 2017 ще гостува на ДКС Варна. Ден по-късно Дея спорт ще бъде хазаин на Марица Пловдив.

Утре директно по Българска национална телевизия 3 може да наблюдавате и мача Марица - ЦСКА от 18:00 часа.