Левски разби Ботев с 4:1 на Герена в 134-ия двубой

...

Рехав Ботев падна с 4:1 от Левски на Герена ВИДЕО

Левски разруши Ботев с 4:1 на " Герена " в 134-ия дуел сред двата състава.

Станикслав Костов вкара 12-ия си гол след пас на Цветкович в 29-ата минута. Вуетов с шут отдалеко изравни секунди преди почивката след неточност на Митрев.

След почивката двете смени на Николай Киров - Батанов и Стивън Петков не съумяха да вдигнат равнището от първото полувреме и Левски упражни страховит напън.

Хали Тиам вкара за 2:1 в 51-ата минута. Станислав Костов вкара втория си гол в 55-ата. Давиде Мариани шутира, топката се удари в крайници на Минев за 4:1 в 74-ата минута.

По-интересното по минути:

1- Начало на мача

3 - Преса на футболистите на Левски. Корнер в интерес на сините. Костов се разминава с топката!

4 - Футболистите на Ботев (Пловдив) към момента не са напускали своята половина.

5 - Засада на Кампос. Повторенията удостоверяват взетото от основния арбитър решение и сигнала на сътрудника му край страничната линия.

9 - Засада на Костов! Той бе изведен по превъзходен метод от Кабрал, само че има сигнал на страничния арбитър.

14 - Изстрел от далечна отдалеченост на Афонсо! Топката минава над вратата на Митрев.

20 - Фаул против Мариани. Кабрал стреля, Кайзер чисти в ъглов удар. Последва нов корнер.

24 - Никола Попов пуска малко по-твърда игра. Не глоби футболистите на терена, досега, макар че в няколко случая това изглеждаше допустима алтернатива.

25 УУУУФ! Мариани не съумява да се разпише, откакто получи превъзходен пас от Костов, който се измъкна от опеката на Кристиан Димитров! Пропиляна опция за домакините!

29 - Г ОООООООООООООООООООЛ!!! 1:0! Попадение на Костов! Страхотен гол на нападателя на домакините! Асистенцията, за следващ път през сегашния сезон, е на сметката на Цветкович.

35 - Първи жълт картон в мача. Пиргов го получава за нарушаване против Кабрал.

43 - Шут на Неделев! Митрев избавя! Показват и двамата, че са от класа освен това осъществяване на свободен удар за канарчетата.

44 - ГООООООООООООООООООООООООЛ!!! 1:1! Грешка на Митрев! Вутов шутира, топката минава под плонжа на вратаря и влиза във вратата му!

45 - Полувреме!

46 - Смяна в Бонтев - вместо Диого в игра Балтанов.

51 - ГООООООООООООООООООООООООЛ!!! 2:1! Попадение на Тиам! Футболистът на домакините се разписва с удар от близка отдалеченост, засичайки центриране от корнер.

54 - Петков заменя Добрев.

55 - ГООООООООООООООООООООООООООООЛ!!! 3:1! Попадение на Костов, след асистенция на Обертан! Втори гол за Костов в мача! Кристиан Димитров покри засадата.

62 - Жълт картон за Обертан за влизане с бутоните в краката на Афонсо.

69 - Смяна - Васил Шопов на мястото на Антонио Вутов.

74 - ГООООООООООООООООООЛ!!! 4:1! Попадение на Йордано Минев. След паралелен на голлинията шут на Мариани, топката рикошира в крайници на бранителя и излъга Кайзер.

76 - Нашименто сменя Мариани.

82 - Буш заменя Белмонт.

88 - Юруков сменя Костов.

Левски - Ботев 4:1

1:0 Станислав Костов 29, 1:1 Антинио Вутов 44, 2:1 Кали Тиам 51, 3:1 Станислав Костов 55, 4:1 Йордан Минев 74

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Нуно Рейш, Луи Нганиони, Кали Тиам, Антъни Белмонт, Давиде Мариани, Жерсон Кабрал, Габриел Обертан, Станислав Костов.

БОТЕВ Пд: Даниел Кайзер, Йордан Минев, Кристиян Димитров, Димитър Пиргов, Джонатан Перейра, Серкан Юсеин, Густаво Афонсо, Антонио Вутов, Тодор Неделев, Кристиан Добрев, Диого Кампос
Източник: marica.bg