Левски победи предпоследния в австрийската втора лига Флоридсдорфер с 3:1

...

"Левски" обърна тим от втора дивизия на Австрия в контрола

" Левски " победи предпоследния в австрийската втора лига " Флоридсдорфер " с 3:1 в контрола, играна през днешния ден в Малта.

Австрийците поведоха още в третата минута, когато след неточност при изнасянето на една топка от наказателното поле на Давид Яблонски нападателят Бернхард Фучик беше изведен в пеналта и със мощен удар в близкия ъгъл преодоля Божидар Митрев.

" Сините " нямаха особени положения до края на първото полувреме, само че след почивката напълно преобладаваха и стигнаха до поврат.

В 56-ата минута резервата Антонио Вутов изравни с удар от въздуха от десетина метра след центриране от дясно на друга запаса Милош Цветкович. Четири минути по-късно " Левски " стигна до цялостен поврат. Новото попълнение Станислав Костов, който също се появи в игра след почивката от пейката, се разписа във втора поредна инспекция, откакто отклони удар по тревата на Антонио Вутов.

В 68-ата минута Яблонски се оправдава за грешката си при гола на противника и вкара с хубав удар от въздуха след центриране от ляво от корнер на Фелипе Нашименто.

Минута преди края " сините " можеха да създадат успеха си още по-убедителна, само че Роман Прохазка пропусна отсъдената за нарушаване в пеналта против Афонсо Фигейредо дузпа.

Съставът на " Левски ": Божидар Митрев, Ивайло Найденов (46-Милош Цветкович), Давид Яблонски, Аймен Белаид, Иван Горанов (75-Алфонсо Фигейродо), Антони Белмонт (46-Роман Прохазка), Жорди Гомес (66-Фелипе Нашименто), Васил Панайотов (85-Илия Юруков), Жерсон Кабрал (70-Паулиньо), Сержиу Буш (46-Антонио Вутов), Станислав Иванов (57-Станислав Костов)
Източник: btvnovinite.bg