Лестър победи с 4:1 Уотфорд в среща от трети кръг

...

Лестър започна защитата на трофея с 4 гола срещу Уотфорд

Лестър победи с 4:1 Уотфорд в среща от трети кръг в шампионата за Купата на футболната асоциация в Англия. Това бе първи мач за „ лисиците “ в борбата им за отбраната на трофея.

Юри Тилеманс осъществя дузпа в 8-ата минута за нарушаване отсъдено при ъглов удар против Яник Вестергаард. В 25-ата Джеймс Мадисън приключи многоходова композиция на „ лисиците “, с цел да удвои. Две минути по-късно обаче Жоао Педро понижи за „ стършелите “.

Резултатът се резервира подобен до почивката, само че десетина минути след началото на полувремето Харви Барнс направи 3:1 за възпитаниците на Брендън Роджърс.

В средата на полувремето осветлението на „ Кинг Пауър “ изгасна и футболистите бяха принудени да се отдръпват за няколко минути в съблекалните.

Пет минути преди края на приключването на постоянното време Марк Олбрайтън оформи крайното 4:1 и подпечата триумфа за своя отбор.