Лацио победи Специя с 3:0 като гост в 30-ия кръг

...

Лацио изравни рекорд при 3:0 над Специя

Лацио победи Специя с 3:0 като посетител в 30-ия кръг на италианската Серия А. С четвъртия си следващ триумф орлите усилиха задатъка си пред Рома за второто място. Лацио има 61 точки – осем повече от градския си противник. Лидерът е със 74 точки.

Столичани към този момент осем мача в елита нямат загуба. Освен това те не позволиха гол във вратата си в пето следващо посещение. Това е стоящ клубен връх по този индикатор – предходният сходен случай е от 1998 година, когато съставът е воден от Свен-Йоран Ериксон.

Специя записа четвърти следващ мач без победа и остава тъкмо над зоната на изпадащите. Тимът е 17-и с 26 точки.

Чиро Имобиле вкара първия гол за Лацио от дузпа в 36-ата минута. Това е десето попадение за него този сезон в Серия А. Фелипе Андерсон и Маркос Антонио прибавиха попадения в 52-ата и 89-ата минута.

Иначе домакините първи имаха късмет за поведат, само че Мехди Бурабия пропусна отблизо разстояние. Специя приключи срещата с 10 индивида поради червен картон в 84-ата минута на Итън Ампаду.
Източник: flashnews.bg