Лацио е все по-близо до осминафиналите в Шампионска лига след

...

Имобиле взриви Олимпико, Лацио гледа към 1/8-финалите

Лацио е все по-близо до осминафиналите в Шампионска лига след сложен триумф над Селтик с 2:0 в предпоследния кръг от груповата фаза на шампионата.

Във Вечния град " орлите " трябваше да бъдат търпеливи, с цел да пристигна успеха. А воин за " небесносините " още веднъж бе той - капитанът и голмайстор №1 в историята на клуба Чиро Имобиле.

Нападателят влезе от пейката като жокер при 0:0, само че с две попадения в границите на три минути хвърли в възторг " Олимпико ".

Таранът откри резултата чак в 82-ата минута, засичайки с едно на втора греда пас на Луис Алберто.

Три по-късно националът на Италия, който към момента търси оптималната форма след излекувана травма, се пребори за топката в наказателното поле, след което простреля Джо Харт.

Преди италианския таран най-чистите положения за домакините бяха прекомерно малко. Веднъж Густав Исаксен пропусна от чиста позиция, стреляйки в навън, а минута преди откриващото попадение Луис Алберто стреля от дузпата над вратата.

В добавеното време основният арбитър Халил Мелер от Турция уточни бялата точка за Селтик, само че след преразглеждане на обстановката на екран реши, че нарушаване на Патрик няма.

Загубата е съдбовна за " детелините ", които завършват с евротурнирите през този сезон, защото имат единствено 1 точка. Временно най-малко Лацио оглави класирането в групата с 10 пункта, а по-късно Фейенорд приема Атлетико.
Източник: novsport.com