Лабораторен микроскоп с цифрова Wi-Fi камера и софтуер, както и

...
Лабораторен микроскоп с цифрова Wi-Fi камера и софтуер, както и
Коментари Харесай

Клиниката по детска хематология и онкология на ИСУЛ получи нова техника от „Българската Коледа“

Лабораторен микроскоп с цифрова Wi-Fi камера и програмен продукт, както и портативен ехограф с три трансдюсера са най-новите придобивки на Клиниката по детска клинична хематология и онкология на УМБАЛ „ Царица Йоанна – ИСУЛ “. Техниката е подаяние от самодейността „ Българската Коледа “, оповестиха от болничното заведение.

„ Българската Коледа “ е благотворителна самодейност на президента на Република България, която има за цел да предизвиква дарителството, да спомага за решение на значими за обществото проблеми, засягащи здравето на децата, както и да подкрепя лекуването на деца. 

Новата техника ще послужи за усъвършенстване лекуването на деца с онкохематологични болести, както и такива с вродени кръвни болести.

Високотехнологичният микроскоп дава опция за изпращане на облици с доста висока резолюция и поддържане на едновременна безжична връзка с специалисти, които се намират в разнообразни точки на света.

Началникът на Клиниката проф. доктор Добрин Константинов изясни, че обликът от светлинния микроскоп е първото средство, с което се слага диагнозата при злокачествени, и освен злокачествени болести на кръвта при децата.

„ Микроскопът, за който употребявам случая да благодаря от сърце на „ Българската Коледа “, дава опция и за запазване на облиците, освен това с доста висока резолюция, тъй че да можем да ги използваме за консултация и след време “, изясни проф. доктор Константинов.  

Специализираният портативен ехограф е съгласуван напълно с условията за проучване и наблюдаване на пациенти със злокачествени болести в детска възраст.

„ В ръцете на експерта този апарат е извънредно потребен, тъй като може да бъде средството за първа точна диагноза при изключително незабавни положения. Затова и изисквахме оборудването да е  компактно и мобилно, с цел да се доближава до леглото на болния оптимално бързо “, описа проф. доктор Константинов.

Между 100 и 120 деца с онкохематологични болести годишно биват диагностицирани по неотложност и лекувани в клиниката. Дори и след края на лекуването си те се наблюдават с години в профилираната конструкция. Към нея има и амбулаторен кабинет, в който се правят общо сред 1600 и 1700 прегледа годишно, в това число и на деца, ориентирани от други лечебни заведения.

На 25 ноември детското поделение „ Уши-нос-гърло “ в болница „ Царица Йоанна – ИСУЛ “ получи друго подаяние от „ Българската Коледа “ - последно потомство риноларингоскоп, оповестиха от болничното заведение.

Източник: trud.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР