Кьолн се нуждаеше от продължения, но победи с 3:1 Оснабрюк

...

Кьолн се измъчи, Дармщад аут за Купата

Кьолн се нуждаеше от продължения, само че победи с 3:1 Оснабрюк в мач от първия кръг на шампионата за купата на Германия по футбол. Дармщадт пък стана четвъртият отстранен първокласен отбор, откакто загуби против четвъртодивизионния Хомбург.

Оснабрюк, воден от по-възрастния брат на някогашния немски национал Бастиан Швайнщайгер - Тобиас, съвсем стигна до изненадваща победа като хазаин против Кьолн.

Бено Шмитц даде преднина на " козлите " в края на първото полувреме, а Хараламбос Макридис изравни на добавка в 73-та минута след избавена дузпа от Марвин Швабе.

Саргис Адамян обаче бе прецизен в третата минута на продължението и още три по-късно Юлиан Шабо оформи крайното 3:1 в интерес на Кьолн.

Хомбург пък надви с безапелационното 3:0 против Дармщадт, който през предишния сезон бе вицешампион във втора дивизия. Маркус Мендлер даде преднина на домакините в десетата минута, след което даде асистенция на Михаел Хайлих на старта на второто полувреме. Фил Харес пък оформи крайния резултат в края.

Хофенхайм също продължава напред след победа с 4:1 над третодивизионния Любек, а Магдебург победи с 2:1 Ян Регенсбург.
Източник: lupa.bg