Кьолн победи Дармщат с 1:0 като гост в първи мач

...

Кьолн измъкна трите точки в гостуването си на Дармщат

Кьолн победи Дармщат с 1:0 като посетител в първи мач от 13-ия кръг на Бундеслигата.

В 38-ата минута спряганият за предстоящ национал на България Фабиан Нюрнергер имаше искания за дузпа, откакто падна в наказателното поле след прикосновение със бранител на Кьолн, само че съдията даде сигнал играта да продължи.

В 56-ата минута Том Скарке можеше да даде задатък на Дармщат с удар от границата на наказателното поле, само че той мина на сантиметри от левия непряк дирек.

Минута по-късно Кьолн отговори с шут на Лука Валдшмид в долния ляв ъгъл, който обаче бе избавен от Марсел Шюен.

Час игра след началото „ козлите “ излязоха напред в резултата. Дави Селке бе добре позициониран, с цел да овладее отскочила топка в наказателното поле, която изстреля от близка отдалеченост и се разписа за 0:1.

В 67-ата минута Линтон Маина центрира към Лука Валдшмид, който си откри пространство и прати топката в мрежата, само че попадението не бе прието поради засада.

След триумфа " козлите “ са 15-и във краткотрайното класиране с 9 точки, колкото има и днешният им конкурент.