Кучине Лубе Чивитанова, където играе българският национал Александър Николов, победи

...

Александър Николов с 13 точки при важна победа на Лубе Чивитанова

Кучине Лубе Чивитанова, където играе българският национал Александър Николов, победи Монца с 3:2 (21:25, 30:28, 21:25, 25:22, 15:11) в плейофите на италианската волейболна Суперлига. Така отборът на треньора Джанлоренцо Бленджини, който след края на сезона ще поеме българския народен тим по волейбол за мъже, остана в битката за място на полуфиналите, откакто понижи изоставането си в серията на 1:2 победи. Играе се до три триумфа.

Николов бе на терена в първите три гейма, като осъществя 13 точки - 11 от офанзива, една сполучлива обсада и един ас. Следващият мач сред двата тима ще бъде идната неделя (24 март), а хазаин ще бъде Монца.

Верона на треньора Радостин Стойчев отпадна на четвъртфиналите, откакто загуби от Перуджа с 2:3 (22:25, 20:25, 25:22, 25:15, 15:17). Така Перуджа завоюва серията с 3:0 победи и се класира за полуфиналите.

Верона даде необикновен отпор в днешния мач при гостуването си, като съумя да навакса закъснение от 0:2, а и в тайбрека бе покрай цялостен поврат. Цял мач за гостите игра българинът Алекс Грозданов.