Кристиано Роналдо запази надеждите на Ал Насър да спечели първенството

...

Кристиано помогна на Ал Насър да остане в битката за титлата

Кристиано Роналдо резервира очакванията на Ал Насър да завоюва шампионата на Саудитска Арабия, вкара дузпа и оказа помощ за триумфа с 2:0 над Ал Тайе като посетител в среща от 27-ия кръг.

Шансовете се усилиха също по този начин и поради равенството на лидера в класирането Ал Итихад 2:2 като посетител на Ал Хилал. Гостите от Ал Итихад поведоха с 2:0 след половин час игра с попаденията на Игор Коронадо и Ахмед Бамасуд, само че домакините от Рияд стигнаха до точката с гол в 90-ата минута.

Роналдо присъстваше най-малко духом и на тази среща, откакто бразилецът Михаел Делгадо де Оливейра изравни в 90-ата минута и се израдва в типичния за португалеца жанр с изпънати ръце и зов " Сиии ".

При това състояние разликата на върха е 3 точки три кръга преди края на сезона, първи за Кристиано Роналдо в Близкия Изток. Но ситуацията на отбора на Роналдо се усложнява още малко, защото при тъждество в точките с лидера в крайното класиране имат по-лош баланс в директните дуели.

Роналдо откри резултата в 52-ата минута от углавен удар, а бразилецът Талиска оформи окончателното 2:0 10 преди края.
Източник: novsport.com