Кристиано Роналдо отново влезе под светлината на прожекторите, доказвайки, че

...

Роналдо герой за Ал Насър, донесе първи трофей за сезона

Кристиано Роналдо още веднъж влезе под светлината на прожекторите, доказвайки, че когато става въпрос за финали, постоянно е на високо равнище. 38-годишният португалец донесе трофея от Купата на арабските първенци на своя Ал Насър, вкарвайки и двата гола за триумфа с 2:1 против Ал Хилал във финала.

Срещата бе доста трагична, като Ал Насър получи три червени картона в течение на конфликта.

След нулево първо полувреме, Ал Хилал поведе в резултата с гол на Майкъл след асистенция на Малком в 51-ата минута.

Двадесет минути по-късно Ал Насър остана с 10 души на терена след червен картон на Абдулалех Ал Амри.

В 74-ата минута обаче Роналдо изравни след подаване на Ал Ганам.

Малко по-късно нервите избиха и Науаф Ал-Бушаил, който бе на скамейката на Ал Насър, получи пряк червен картон.

До края на постоянното време повече голове не паднаха и по този начин срещата влезе в продължения. Там на сцената още веднъж излезе Роналдо, който вкара за 2:1 в 98-ата минута, а 5 минути по-късно треньорът на Ал Насър Луиш Кастро бе изпъден.

Въпреки че останаха без треньора си и с 10 души на терена, Роналдо и компания удържаха задатъка си и по този начин завоюваха първи трофей за сезона.
Източник: novsport.com