Класическото дерби на Турция между Фенербахче и Галатасарай приключи без

...

Фенербахче измъкна реми в дербито с Галатасарай с човек по-малко

Класическото дерби на Турция сред Фенербахче и Галатасарай завърши без победител - 1:1. Срещата бе от 28-ия кръг на Сюпер лигата. Фенерите играха с човек по-малко цяло второ полувреме, откакто Хасан Калдъръм бе изпъден в края на първата част за задържане на откъсващ се нападател на противника. Въпреки това домакините не се дадоха и измъкнаха точка от своя противник.

Галатасарай пръв взе преднина в срещата в 66-ата минута, когато Софиан Фегули прати дълго центриране на далечната греда, където Анри Онйекуру се извиси и с глава порази вратата за 1:0.

В 71-ата минута обаче Фенербахче се върна в мача след доста красива офанзива. Набил Дирар получи в наказателонто поле и с пета продължи топката към Елиф Елмас, който без закъснение я насочи във вратата за 1:1.

След този мач Галатасарай остава на 2-ото място в класирането с 56 точки и към този момент изостава на 5 зад водача Истанбул Башакшехир. Фенербахче пък се намира на нежеланото 14-о място в таблицата с 33 точки в актива си.