Кирил Милов донесе трети медал на България от европейското първенство

...

И Кирил Милов с медал от европейското по борба

Кирил Милов донесе трети орден на България от европейското състезание по битка в Будапеща, откакто тушира финландеца Арви Саволайнен в борбата за бронзово отличие на 97 кг типичен жанр.

По-рано денем Абу-Муслим Амаев стана трети в Европа на 67 кг, а във вторник Едмонд Назарян направи същото на 63 кг.

Милов взе първата точка още преди партера на първата част и доминираше тотално в мача. При 5:0 във втората част българският национал направи ново придвижване за две точки, с което тушира финландеца. Щабът на Саволайнен загуби обжалване и по този начин крайният резултат стана 8:0.

Милов стартира шампионата с победа с техническо предимство против поляка Тадеуш Михалик, само че на четвъртфиналите българският национал бе победен с 0:4 от състезаващия се с безпристрастен статут Магомед Муртазалиев. Той се класира на край по-късно във вторник и изтегли Милов на репешаж, където българинът надделя унгареца Тамаш Левай с безапелационното 11:0. Това го изпрати и на битката с Саволайнен за бронз.

Утре европейското състезание в Букурещ продължава със битките при дамите, а България има късмет за цели четири оценки.
Източник: lupa.bg