Кайри Ървинг вкара 26 от всичките си 36 точки в

...

Никс с първа победа над Бруклин в дербито на Ню Йорк от три години

Кайри Ървинг вкара 26 от всичките си 36 точки в мача в четвъртата част при домакинския дебют за Далас, само че Минесота ги победи със 124:121. Домакините от Далас пробваха да заличат пасива от 26 точки, който им се стовари в един миг от мача, само че не съумяха.

За Ървинг това е най-резултатната четвърт в кариерата му, само че пък даде неприятен пас, стъпил на линията за тройката и по този начин попречи на своя отбор да резервира шансове за равнене на резултата. Той опита композиция с различен участник в Мача на звездите Лука Дончич, приключил срещата с 33 точки. А откогато се събраха в Далас след 6-и февруари дружно нямат победа, като Ървинг има четири мача досега след идването си от Бруклин.

За гостите от Минеаполис Антъни Едуардс – който ще взе участие за първи път в Мача на звездите, вкара 32 точки, а Руди Гоберт добави 21 и 14 битки. За тях най-хубавата преднина беше в средата на третата четвърт, когато дръпнаха с 89:63

Гоберт вкара 9 от 19 опита от игрови обстановки, а Джейдън Макданиълс остана със 7 от 8 опита или общо 19 точки. Минесота е на 2-о място в Северозападната дивизия с 31/29, до момента в който Далас се подрежда 2-и в Югозападната с 31/28.

Денвър Нъгетс стана първият тим в Западната конференция, който реализира 40 победи през сезона и това стана при триумфа над Маями със 112:108 като посетител. Никола Йокич приключи срещата с 27 точки, 12 битки и 8 асистенции, а водачите на Запад прекъснаха серията на Маями от осем следващи победи.

Йокич вкара 12 от 14 изстрела, а отборът му имаше 58 % успеваемост при стрелбите. Майкъл Портър-джуниър прибави 17, Брус Браун – 16, а Джеф Грийн с 12. За домакините, които са на върха в Югоизточната дивизия с 32/26, Джими Бътлър остана с 24 точки, 8 подавания и 8 битки.

В дербито на Ню Йорк успеха беше за домакините от Никс, които пребориха Бруклин със 124:106 с 40 точки на Джейлън Брънсън и 27 на Джош Харт – персонален връх през сезона. Никс е на 4-о място в Атлантическата дивизия след първата им победа от три години насам, а противниците им една стъпка по-нагоре. Джулиъс Рандъл приключи мача с 18 точки и 10 рибаунда за спечелилите, до момента в който 28 за Нетс означи Спенсър Дийнуайди. Но по-важната вест и за двата тима е, че все още са над чертата на плейофите.

Шампионите от Голдън Стейт реализираха домашен триумф над Вашингтон със 135:126, само че към момента са на 9-о място в Западната конференция, въпреки и към този момент с позитивен баланс 29/28. Андрю Уигинс е с 29 точки, както и взе 7 рибаунда за триумфа на Уориърс. Клай Томпсън добави 27, като още четирима от техния тим приключиха мача с двуцифрен персонален актив. Донте Ди Винченцо беше един от тях със 17 точки, откакто влезе от аварийна пейка.

Кристапс Поржингис отговори от Вашингтон с 34 точки, 12 от 16 сполучливи стрелби. Отборът от американската столица е на 10-о място на Изток с 26/30, а до през днешния ден имаше 8 победи от последните си 11 гостувания. Брадли Бийл приключи с 33 точки и мина границата от общо 15 хиляди в кариерата си.

Портланд се оправи вкъщи си с Лейкърс със 127:115, като Деймиан Лилард вкара 40 точки. За гостите от Лос Анджелис ЛеБрон Джеймс пропусна трети следващ мач поради изклъчване на левия гален и не е играл от предишния вторник, когато усъвършенства върха на Карим Абдул Джабар в мача с Оклахома Сити. В негово неявяване Антъни Дейвис се отличи с 19 точки и 20 топки, взети под кошовете. За Блейзърс през днешния ден също имаше връх – 23 тройки в един мач, 17 от които през първото полувреме.

Донован Мичъл също приключи с повече от 40 точки – 41 за триумфа на Кливланд над Сан Антонио със 117:109. Това е седми следващ триумф за Кавалиърс и въпреки към момента да заемат 2-ото място в Централната дивизия, от ден на ден доближават водача Милуоки. А Сан Антонио остава предпоследен в цялата Западна конференция, откакто записва отрицателен връх – 13 следващи провали.

Мичъл вкара пет тройки и общо 23 точки преди почивката, с цел да помогне на отбора си да дръпне с 18 точки разлика. Джарет Алън му оказа помощ за триумфа със 17 точки и 11 битки.

Нов триумф реализира Филаделфия – 123:104 над Хюстън. Джеймс Хардън приключи с 29 пункта и 10 подавания против някогашния си тим, до момента в който Тайризи Макси добави 26 от пейката, а Джоел Ембийд завърши с 23 за 31 минути на терена.

Юта Джаз се оправи с Индиана със 123:117 и измести Портланд и Оклахома от 3-ото място в Северозападната дивизия. Джордан Кларксън и Лаури Марканен вкараха по 29 точки всеки. Кларксън наниза и тройка за 115:110 2:03 минути преди края на сезона, а в ответната офанзива лиши топката и самичък вкара още 2. Марканен, който наниза 10 коша от 18 стрелби от игра, взе и 11 битки за Джазмените. Индиана е на 4-о място Централната дивизия с 25/34.

Автор: Атанас Василев / БТА