Категорична България на старта си във втора квалификационна фаза за

...

Успешен старт за волейболистките ни в евроквалификациите за жени под 17 г.

Категорична България на старта си във втора квалификационна фаза за Европейското състезание по волейбол за дами под 17 години. Страната ни е хазаин на Група А, а в първата си среща националките победиха Кипър 3:0.

Двубоите от група А се играят в столичната зала „ Христо Ботев “ и се предават директно по B1B Box.

Селекционерът Владислав Тодоров заложи на стартов състав Една Тодорова, Дарина Нанева, Лия Млякова, Деница Ангелова, Вяра Парапунова и Виктория Нинова.

Мачът започва с точка на Млякова и равностойна игра в първите минути. Кипърският отбор поведе с 5:2, само че при наш сервис резултатът бе подравнен. Така той се резервира до 7:7, когато последва мощна българска серия от 7 безответни точки за 14:7. Оттук увереността и концентрацията се настаниха в българските редици и „ трикольорките “ с лекост затвориха гейма при 25:14.

Снимка: bvf.bg/Start-photo.bg

Дарина Нанева бе осъществила 5 точки, а по 4 бяха добавили Калина Венева и Вяра Парапунова.

Трите продължиха със своята ефикасност и през втория гейм, подкрепени от Лия Млякова. Втората част стартира стремително за българките, които поведоха с 8:0. Въпреки опитите на кипърките да върнат интригата, нашите девойки поддържаха разлика от най-малко 5-6 точки, с цел да вземат и този гейм с 25:20.

Третата част стартира с леко преимущество за Кипър, само че България още веднъж бързо стигна до поврат и след няколко положителни офанзиви да поведе. В тези минути нашият отбор записа 8 точки против едвам 2 за противника за 14:7. Последва нова мощна серия при български сервис и разликата към този момент беше 10 точки (20:10). Кипърките не се отчаяха и записаха поредност от 5 следващи точки, а Владислав Тодоров взе спиране. При подновяването на играта Кипър загуби точка при сервис, само че българките не съумяха да осъществят идващите офанзиви и позволиха нови 3 точки да им бъдат взети, което накара треньора да вземе още едно спиране. То се оказа сполучливо и националките ни бързо затвориха срещата, траяла общо 71 минути, след 25:19.

Източник: safenews.bg