Категорична България на старта си във втора квалификационна фаза за

...

Мощен старт за България на европейските квалификации по волейбол за жени под 17 години

Категорична България на старта си във втора квалификационна фаза за европейското състезание по волейбол за дами под 17 години. Страната ни е хазаин на група А, а в първата си среща националките победиха Кипър 3:0 гейма. Двубоите от група А се играят в столичната зала " Христо Ботев ".

Селекционерът Владислав Тодоров заложи на стартов състав Една Тодорова, Дарина Нанева, Лия Млякова, Деница Ангелова, Вяра Парапунова и Виктория Нинова.

Мачът започва с точка на Млякова и равностойна игра в първите минути. Кипърският отбор поведе с 5:2, само че при наш сервис резултатът бе подравнен. Така той се резервира до 7:7, когато последва мощна българска серия от 7 безответни точки за 14:7. Оттук увереността и концентрацията се настаниха в българските редици и " трикольорките " с лекост затвориха гейма при 25:14.

Дарина Нанева бе осъществила 5 точки, а по 4 бяха добавили Калина Венева и Вяра Парапунова.

Трите продължиха със своята ефикасност и през втория гейм, подкрепени от Лия Млякова. Втората част стартира стремително за българките, които поведоха с 8:0. Въпреки опитите на кипърките да върнат интригата, нашите девойки поддържаха разлика от най-малко 5-6 точки, с цел да вземат и този гейм с 25:20.

Третата част стартира с леко преимущество за Кипър, само че България още веднъж бързо стигна до поврат и след няколко положителни офанзиви да поведе. В тези минути нашият отбор записа 8 точки против едвам 2 за противника за 14:7. Последва нова мощна серия при български сервис и разликата към този момент беше 10 точки (20:10). Кипърките не се отчаяха и записаха поредност от 5 следващи точки, а Владислав Тодоров взе спиране. При подновяването на играта Кипър загуби точка при сервис, само че българките не съумяха да осъществят идващите офанзиви и позволиха нови 3 точки да им бъдат взети, което накара треньора да вземе още едно спиране. То се оказа сполучливо и националките ни бързо затвориха срещата, траяла общо 71 минути, след 25:19.

Десет националки съумяха да запишат точки против Кипър. По 8 точки осъществиха Нанева и Парапунова, по 7 Венева и Млякова, а по 6 – Жекова, Тодорова и Ангелова.

В събота България излиза против Словакия, а дуелът още веднъж е от 19:00 часа.