Карлос Алкарас се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство

...

Алкарас се класира за четвъртия кръг на Уимбълдън

Карлос Алкарас се класира за четвъртия кръг на Откритото състезание по тенис на Англия. Поставеният под номер 1 в схемата испанец се наложи с 6:3, 6:7 (8), 6:3, 7:5 против Николас Хари.

20-годишният Алкарас навакса закъснение от един пробив в четвъртия сет, с цел да доближи за повторно в кариерата си до тази фаза на " Уимбълдън " след 3 часа и 56 минути на корта.

Под покрива на централния корт 27-годишният чилиец, заемащ 28-мо място в международната класация, сътвори много проблеми за любимеца, записал 43-ата си победа през сезона досега.

В идващия кръг на шампионата Карлос Алкарас ще играе против Александър Зверев или Матео Беретини.

Даниил Медведев направи поврат и завоюва с 4:6, 6:3, 6:4, 6:4 против унгареца Мартон Фучович и също се класира за четвъртия кръг на Ол Ингланд Клъб. Поставеният под номер 3 в главната скица руснак реализира 44 печеливши удара и ще играе във втората седмица на шампионат от Големия шлем за първи път през сезона.

Следващият съперник на Медведев е Иржи Лехецка. Чешкият тенисист победи мъчно с 6:2, 7:6 (2), 6:7 (5), 6:7 (9), 6:2 поставения под номер 16 американец Томи Пол за 3 часа и 50 минути.

Стефанос Циципас продължава напред на " Уимбълдън ". Поставеният под номер 5 представител на Гърция завоюва с 6:4, 7:5 (5), 6:4 против Ласло Джере от Сърбия в равносилен мач, траял 126 минути.

В четвъртия кръг Циципас ще играе против Кристофър Юбанкс (САЩ) или Кристофър О'Конъл (Австралия). /БТА